November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЧИ БУДЕ ВИВЧЕНИЙ УРОК ІРИНИ ФАРІОН?

1 min read

Розміщений нижче текст Віктора Дацька — либонь найкраще з усього написаного про Ірину Фаріон як явище сучасної української інтелектуальної еліти. Ми публікуємо цей текст без редакторського втручання (лише вдавшись до легкої коректори), щоб зберегти його колорит, зокрема — й абсцентну лексику. Цей текст чи не найбільшою мірою відповідає нашій настанові на системну українізацію через просвіту, що її обстоює у своїх статтях професор Володимир Іваненко, з яким пані Ірина Фаріон та її прихильники й послідовники не зважили за необхідне порозумітися.

Нас просто вражає, що товариство «Просвіта» абсолютно нічого не робило упродовж усіх років незалежності України для українізації, залишається байдужим до цієї проблеми у часі війни Росії проти України, не працює з біженцями й не відреагувало на ситуацію, що склалася навколо І. Фаріон як активістки «Просвіти»,

Ірина Дмитрівна не залишає мені вибору

Ви знаєте, що я послідовний противник системного кенселінгу і цькування українських інтелектуалів різних політичних поглядів, тому що їх в нас і так катма, а по-друге — транзит цього антиеволюційного підходу відбувся до нас з боку західного лівізму, що в любому випадку означає неможливість його застосуванням соціумом, який прагне до розвитку. Бо те, що ми бачимо, що відбувається з суспільствами західного світу, — це суцільна культурна і політична деградація. За років 10–15 Грета Тунберг очолить Європейську Раду, а поїхавший конспіролог з АfD стане на чолі першої економіки єврозони, ось тоді я послухаю ваші захопливі історії про “нам би таку деградацію як в них”. Дякую, але ні.

Але. Ірина Дмитрівна дуже асиметричний ворог. З одного боку, блискучий філолог, інтелектуал, культуролог, харизмат, який має свою армію щирих прихильників. З другого боку — системний анкор для консолідації нації, яка складається з різних або розмитих ідентичностей, які перед загрозою повного тотального фізичного знищення обʼєднались у спільній боротьбі проти екзистенційного ворога.

Що для мене важливіше, існування визнаного інтелектуала чи існування нації? Відповідь якби очевидна. Все, що заважає консолідації і обʼєднанню нації, має бути або знищене, або посаджене, або забуте.

Фаріон не можна ні посадити, ні тупо звільнити. Тому що Барбара Стрейзанд і глорифікація через галоефект героя боротьби проти манкуртів у владі та малоросів у війську.

І тут на сцену виходять студенти. Її опора і ахілесова пʼята одночасно. Серед цієї когорти є як основні її прихильники, так і основні противники. І, як бачимо, других значно більше. Саме вони допоможуть уникнути Барбари Стрейзанд — в разі її звільнення. Ти Імператор до того часу, поки преторіанська гвардія на твоєму боці.

Тим паче вона зрадила одного з них, через що тепер в нього будуть реальні проблеми з майбутнім життям взагалі.

Ну, або ж це все геніальна спецоперація фсб по дискредитації Орлиці.

Але я дотримуюсь закону леза Окама: якщо щось має вигляд тупого далбаїбізму і шкідництва, значить, це і є далбаїбізм і шкідництво.

* * *

У Львові десятки тисяч переселенців з ху.овою українською. У Станіславі то саме. Роботи тупо непочатий край. Та піди хоч в одне “переселенське гетто” в Запоріжжі, Дніпрі чи Словʼянську, та йоп твою мать. Поговори з людьми. Просто, курва, сядь і поговори з тою дитиною, яка може українську чула лише в ящику. Потримай її за руку. Відчуй глибину тієї прірви, з якої вилізли десятки тисяч наших співгромадян. Поплач з ними. Поїж з ними тої несвіжої булки, давись нею, але їж, подивись в ті очі. Очі, в яких нема ніхуя, ні минулого, ні майбутнього, а тільки черги за теплими сніданками і речами дитині на зиму. Так-так, отам біля катедри стань з ними в чергу, розговори любу з них. Приготуй їм чаю. Залізь у їхню шкіру і душу.

Ти ж хочеш українізації. Хочеш? Чи хочеш помсти російськомовним? Тут треба визначатись. Бо одночасно і те, і те не вийде.

Збери їх в любому кафе, двадцять жінок з дітьми, які бавляться чужими подарованими іграшками. Візьми їм кави з пляцками. Чи льодів і цукрів файних. Повийобуйся трішки врешті решт. Але акуратно і філігранно. Потім відмотай назад, дай себе трошки пошмагати докорами і переселенською іронією.
Проведи лагідний майстер клас української мови під жарти і смішки панянок і оточуючих. Це ж знімуть і завірусять на тік-ток, як Іра з академічної гарпії раптом перетворюється на просту і ніжну українку, яка помагає своїм співвітчизникам — ні, не тільки краще говорити українською, а жити, блять. Жити між уламками минулого і сьогодення та картковим будинком майбутнього. В якому ніхто з нас не був і ніколи не буде ідеальним.

Здавалось, такий момент. Можна вистрілити в зовсім іншому амплуа. Та обіграй якось смішно свій колишній зашквар з іменами дітей в садочку. Віруснись у мережах. Їзди по країні. Помагай людям повернутись не тільки до рідної мови, але і до життя. Приїдь в той сраний університет в Дніпрі, де викладачі проводять лекції російською, поговори з ними. Поможи, покажи, навчи. Помири всіх. Внеси хоч один кварк впорядкованості у наш вічний хаос боротьби і розбрату.

Ні, блять. Треба всіх взяти і обісрати, обізвати, все розтрощити, поламати, наплювати на все, збільшити ентропію і ненависть всіх до всіх, розтоптати все своєю пихою, всіх посварити і розплодити ненависть яка і так кожного з нас пожирає з середини. І пожирати почала ще більше і швидше з 24 лютого. А потім якась почвара приходить і пише мені, що вкраїнці знову дурні, бо Орлицю викинули на смітник, а через ту ненависть до неї пожираємо один одного.

А хто, блять, плодить ненависть? Хто ця загадкова істота?

Ірина Дмитрівна блискучий фахівець і науковець. Вона розвалить любого, хто сяде з нею дискутувати на більшість тем по історії, літературі, релігії і культурі. Я це говорив весь час і не відмовлюсь від цих слів ніколи.

Але іронія в тому, що така людина настільки непластична і через свою пиху, невміння себе продавати заради вищого блага, вона також може розвалити і той мовно-історичний консенсус, в якому зараз перебуває наша неідеальна нація. А без консенсусу розвалиться і східний фронт, після чого розвалиться наша Держава.

Ми надто багато ригнули кровʼю і кишками, щоб дозволяти собі такі експерименти. Надто дохуя “Марсових полів” по наших містах і селах. Полів, на яких денно і ночно виють матері, жінки і доньки. Виють на хрестах з темними очима і чорними головами.

Вибачте, але ми вже заплатили оверпрайс. А ще скільки розплати попереду і після.

Віктор Дацько

Ірина Фаріон на УСІМ (просимо звернути увагу на коментарі від УСІМ):

ВИБІР МОВИ СПІЛКУВАННЯ: ДОСВІД І НАСЛІДКИ – УСІМ | UWIN

«РЕЙТИНҐ» НАГАДУЄ ПРО НАГАЛЬНІСТЬ УКРАЇНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ – УСІМ | UWIN

НЕ ТАК ПО КОНЯХ, ЯК ПО ОГЛОБЛЯХ – УСІМ | UWIN

ОКСАНА БАЙЛО ПРОТИ ОЛЕКСІЯ АРЄСТОВІЧА – УСІМ | UWIN

ПРОБЛЕМА НЕ У ВЛАДІ, А В СУСПІЛЬСТВІ – УСІМ | UWIN

ЗАПИСИ ОДЕСИТКИ РВУТЬ СОЦМЕРЕЖІ – УСІМ | UWIN

ДАЙДЖЕСТ ВІД АНТОНА САНЧЕНКА – УСІМ | UWIN

НАСТАВ ЧАС УЧИТИСЯ КУСАТИ ЛІКТІ – УСІМ | UWIN

МОЖЛИВОСТІ, ЯКІ ДАЮТЬ НАМ ДЛЯ УКРАЇНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ – УСІМ | UWIN

ЕНЕРҐІЯ, ВИТРАЧЕНА НА СВИСТОК – УСІМ | UWIN

КОМУНІСТИ ГОРБАЧОВСЬКОГО ПРИЗОВУ – УСІМ | UWIN

З ПРИВОДУ ЗУСТРІЧІ ПОДОЛЯКА З БЛОҐЕРАМИ – УСІМ | UWIN

ОСВІТКА ВІД КОЛИШНІХ МІНІСТРІВ, ДРУЗІВ І КОХАНЦІВ – УСІМ | UWIN

ТАКА ДОБРА НАГОДА ДЛЯ УКРАЇНОЦЕНТРИЧНОГО ПРОСВІТНИЦТВА – УСІМ | UWIN

ІНТРИГАНКА – УСІМ | UWIN

«Я ВАС НЕ РОЗУМІЮ, ГОВОРІТЬ УКРАЇНСЬКОЮ» – УСІМ | UWIN

ЗАХИСНИЦЯ МОВИ ПРОТИ ЗАХИСНИКІВ «АЗОВСТАЛІ» – УСІМ | UWIN

ФЕНОМЕН ІРИНИ ФАРІОН – УСІМ | UWIN

До теми:

Українізація України як факт і фактор системних змін: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 230 с.

В‘ячеслав Чорновіл як феномен української історії й політики: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 201 с.

Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.

Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.

Трансформаційна місія Українського Козацтва: Статті, нотатки — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2021. — 210 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.


Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.