November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УКРАЇНІЗАЦІЯ ВІД АНДРІЯ КОКОТЮХИ

1 min read

І про Фаріон як не символ українізації

14 лютого 2023 року я знайшов чи не єдине правильне для себе застосування в цей надскладний час. Почав збирати гроші на поповнення українських бібліотек українськими ж новими книжками. Не всіма, які знайду — вибірково, з урахуванням потреб різних аудиторій.

Сьогодні, 14 листопада, охоплено 200 бібліотек. Це 1 000 книжок, куплених за ваші гроші. Багато чи мало, якщо кожній — по 5? Мало — і багато. Якщо мати на увазі, що до мене звертаються через ФБ переважно сільські бібліотеки. Інтернет є. Книжок нема і не було новинок особливо ніколи.

Отже, до мене —я цього не планував! —звертаються найменш захищені. Ті, кому держава не приділяла увагу за жодної влади. Черга не зменшилася, далі 27 бібліотек. Але скоро вона зменшиться. На скільки? Від вас залежить, читачі. Працюємо. Дякую небайдужим.

* * *

Так виглядає людина, яку вчора привітало більше 1 000 українців. Дякую всім і кожному.

Вчора на цій хвилі ми зібрали більш як 20 000 гривень на книжки для бібліотек!!! Бібліотекарі — черга швидко посунулася!!! Чекайте на книжкові новинки.

Обіцяю також нові книжки і сценарії з підписом “Андрій Кокотюха”. По мірі сил далі допомагатиму Збройним Силам. Працюємо!

* * *

Про Фаріон як не символ українізації

1996 року вийшов друком у видавництві “Смолоскип” перший україномовний прозовий твір на сучасну тематику “Шлюбні ігрища жаб. Тираж якого — 5 тисяч — продався за рік. У книгарнях, де до того часу продавалися лише російськомовні продукти масової культури.

Сьогодні Макс Кідрук продає вже 30 тисяч україномовної фантастики. Від 1994 по 1999 рік завдяки “Смолоскипу” ми з колегами обкатали з презентаціями україномовних книжок 17 регіонів України.

Ні, на Донбасі не були. Ні, в нас не було стадіонів, від 20 до 70 людей у залах. Так, ми продали 4 тисячі поетичної антології “Молоде вино”. Про-да-ли.

2016 року — аж, після 16 років монополії на російське, — вийшов україномовний міні-серіал “Століття Якова” за романом Володимира Лиса і моїм сценарієм. Рейтинг зашкалив. Так, фільм чморили. І так, його щороку тепер десь показують на День Незалежності.

За 4 роки вже без моєї участі виходять “Спіймати Кайдаша” та “І будуть люди”. На відміну від Слуги народу, україномовні драматичні серіали, вже не міні, по 12 серій.

Також від 2014 року і дотепер зростає кількість україномовних книжок. Є локальні бестселери.

ЗМІ переходять на українську. В кінотеатрах — український дубляж.

Де там Фаріон? Не є. Нема. Ніт. Вона відкрила свого рота десь у 2010 році. І до практичної поступової українізації жодного стосунку не має. Слава Богу, що процес іде без неї. Вона це розуміє. Тому її клинить. Але процес усе одно йде без неї.

Андрій Кокотюха

До теми:


Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.