September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ВИПРАВДАННЯ ІЛОНА МАСКА​

1 min read

Версія Сєрґєя Любарського, та ще й у вигляді подарунка для росіян

Російськомовний американський відеоблоґер Сєргєй Любарський запропонував свій аналіз ситуації, що склалася навколо Старлінку Ілона Маска у війні України проти російської аґресії.

Як і більшість тих, хто пише чи говорить на цю тему в соцмережах, С. Любарський відштовхується від твітера Михайла Подоляка і по ходу лише згадує Волтера Ісааксона, який, власне, й нагадав про торішній випадок із вимкненням (чи неввімкненням, за Любарським) Старлінку в Криму під час атаки українських морських дронів на Севастополь.

Хочеться сподіватися, що цей вельми відсторонений і фаховий аналіз поставить на місце прибічників крайніх поглядів на Маска і спричинену ним проблему.

Любарський звертає увагу на те, що продаючи Старлінки Україні, Маск не продає їх Росії, хоч міг би. Відеоблоґер не пояснює, чому. Не дає такого пояснення й Маск.

Тимчасом, пояснення очевидне: Маск, можливо, й продавав би Росії Старлінки, але як виробник товару подвійного призначення він і раніше не міг це робити без ліцензії американського уряду, а останнім часом він ризикував би потрапити ще й під санкції.

Тут не зайвим буде нагадати про те, що вся оборонна промисловість США знаходиться у приватній власності. Так потрібні Україні літаки F-16 український уряд не може купувати у виробника — на це потрібен дозвіл уряду США.

Отже, можна сказати, що з Маском ми розібралися. Він був і залишається досить суперечливою постаттю.

Останнє, що варто було б зауважити, — проблема самого відеоблоґера С. Любарського. Немає сумніву, що він бажає добра Україні, де він народився. Шкода тільки, що обговорюючи питання взаємин США з Україною, він робить це не українською і навіть не анґлійською, а російською мовою. У такий спосіб він виносить свої думки в російський інформаційний простір, і в такий спосіб виступає в ролі «корисного ідіота», який бездумно видає третій стороні те, що мало б залишатися справою двох субʼєктів — США й України.

До теми:

What Russia Got by Scaring Elon Musk: The billionaire isn’t the only one who’s been frightened into holding back help for Ukraine.By Anne Applebaum — The Atlantic

Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.