April 1, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ТЕПЕР ПОСЛУХАЄМО РЕДАКТОРА ДІАСПОРИ УА

1 min read

Один із поширювачів наших публікацій у соцмережах одержав і переслав нам лист, надісланий на його приватну скриньку. Стосується він двох наших публікацій авторства Людмили Пустельник та Оксани Давиди. Публікуємо його як є, без редакторського втручання:

* * *

Вітаю, побачила Ваш комент під дописом Оксани Давиди і Людмили Пустельник. Я так розумію, що Ви і є та людина, що опублікувала ті статті. Так от, щоб у Вас не було проблем із сумлінням, я поділюся тим, що дійсно відбулося.

Я та сама людина, яка записувала, редагувала та публікувала всі відео на згаданому каналі. Не власник, а я. Два тижні тому, я сказала всім, що йду на роботу, тому не зможу більше ні записувати, ні редагувати відео. Власник дав оголошення на каналі, що нам потрібна допомога та запропонував вище згаданим волонтеркам записувати відео самими, натиснувши кнопку запис на зумі через який ми записували всі наші відео (просто я включала зум та кнопку запис) і скидати записаний файл разом з описом та тамбнейлом (який завжди робила я) в окрему папку на гуглдрайв і він би це все загружав на канал.

Дві вище згадані волонтерки заявили йому, що це не їх робота, бо вони люди креативні і це його обов’язок забезпечити технічну сторону.

Власник каналу записав коротенький відео для згаданих волонтерок з поясненням як все це робиться покроково і в перший тиждень взяв вихідні з роботи на в ті дні, коли вже були заплановані гості і сам особисто записав ці відео, хоч раніше і не робив цього.

При записі одного з відео, власник зробив помилку. Коли він про це сказав пані Оксані та звинуватила його в саботажі і залишила гнівне повідомлення після якого власник покинув загальний чат.

Щодо відео пані Людмили з Ходжесом, то власник каналу сказав пані Людмила, що він запише відео, але субтитри робити не буде, бо це займає цілий день і запропонував їй, щоб глядачі користувалися автоперекладом ютюбу.

Далі обидві пані почали координовано пред’являти претензії, що їм хтось щось винен.

Це для Вас особисто. Якщо хочете мати чисту совість то в майбутньому перевіряйте факти, а не займатися жовтою пресою!

П.С. жодного відео пані Оксани ніхто з каналу не видаляв. Вона звернулася до мене з проханням віджати їй всі її відео, на що я запропонувала їй загрузити кожне з них прямо з каналу натиснувши кнопку загрузити. Також на її вимогу видалити всі її відео з каналу, я відповіла, що ці відео я записувала і обробляла не для власної вигоди пані Оксани, а для того, щоб люди в Україні отримували інформацію. На кожне з записаних відео, я особисто витрачала в 2-3 рази більше часу на редагування та публікацію ніж довжина самого відео. Тому я не буду видаляти з каналу її відео, бо там теж є моя праця.

Ірина Бо

Від УСІМ:

Отже, маємо пряснення ще однієї волонтерки. Ірина Бо аґресивно захищає себе і нагадує нам про докори сумління через те, що ми дали можливість висловити свою позицію О. Давиді та Л. Пустельник, а тепер даємо слово і їй.

Прикметно, що обидві сторони конфлікту оперують поняттям «Власник», жодного разу не називаючи його по імені, що робить його фігурою загадковою і таємничою. Єдиее, що ми знаємо про нього, так це те, що він не є професійним журналістом-телевізійником.

Із змісту свідчень трьох людей, які працювали з ним, випливає, що Власник будує свій відеоблоґ за рахунок експлуатації волонтерів і мало що робить самостійно. Це щонайменше неетично з його боку.

Ірина Бо, схоже, не нарікає на свою волонтерську долю. Отже, вона, можливо, є боизькою до Власника особою.

О. Давида й Л. Пустельник співпрацювали із Власником як волонтери, тобто з доброї волі. Поки їх влаштовувала співпраця, вони робили свої відеосюжети. Як тільки щось там пішло не так, вони відмовилися від співпраці.

Це — нормально. Ненормально те, що Власник щось там вимагав від них, хоч вони не мали жодних зобов‘язань перед ними. Так само і О. Давида та Л. Пустельник щось вимагали від Власника, хоч він не мав жодних зобов‘язань перед ними.

Цікаво було б мати пояснення й позиції Власника. Ми охоче його опублікуємо.

Це — скрін з першого відео Diaspora UA. Чоловін на екрані назвався Богданом. Він, мабуть, і є таємничим власником обговорюваного ресурсу.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.