November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЯК Я ЧУВАСЬКЕ ТОВАРИСТВО СТВОРЮВАВ

1 min read

Чи треба нам вивчати Росію?

Рішення мого рідного університету — Київського Національного імені Т.Шевченка про припинення вивчення російської, білоруської мов та фарсі вважаю глибоко помилковим. Бо мову сусіда, а тим паче – ворога чи й просто конкурента треба вивчати і не тільки мову.

Україні край необхідний Інститут вивчення Росії. З багатьох причин, які не варто й перераховувати в короткому дописі. Скажу лишень, що як святе місце порожнім не буває, так і в геополітиці — якщо ми відмовляємося від наших впливів на Волзі, на Далекому Сході, в Сибіру, на Кубані тощо, то там будуть китайські, турецькі і бозна які ще впливи. В глобальному хуторі, яким став сьогодні світ, просто глупо відмовлятися від свого…

А ще прочитав сьогодні звернення Антиімперіалістичного блоку до Чувашії з нагоди їх свята. Пригадав, як я створював у Чернігові… чуваське товариство. Знав одного чуваша, що орендував приміщення в бібліотеці і на гостинах познайомився ще з одним — благо, вони обидва були відставні льотчики, то я їх легко звів. Але для створення товариства треба ще третього. І тут виявилося, що в одного відомого в місті українського діяча батько — чуваш.

Таким чином, товариство й утворилося. Про його активну діяльність не чув, але то вже справа не моя. А на питання одного українця — нащо тобі ті чуваші? — відповів: все, що сприяє розпаду Росії — в наших інтересах.

А що ми знаємо про Чувашію? Наприклад, знаєте, що там традиційно були часто голодні роки і тому українська невістка одного чуваша була здивована, побачивши у коморі приготовлений на зиму мішок пельменів? Що предками чувашів були булгари, з якими воювали й торгували київські князі? Що Чувашія належала до Казанського ханства, а тільки 1551 року ввійшла до складу Московії? Що в 20–30-х роках минулого століття у Чувашії існувала навіть автокефальна православна церква? Що там були повстання проти московитів? Що там і зараз живуть біля 4 тисяч українців… І що є конституція Чаваш республіки? І що історично в чувашів було рунічне письмо?

Ні, нам таки треба Інститут вивчення Росії!

Василь Чепурний

Від УСІМ:

У проекті Українського Університету, до речі, передбачено створення Інституту росієзнавства.


Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.