November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

У ЛЮДЕЙ ПОМАКІТРИЛОСЯ В ГОЛОВІ

1 min read

Про скандал із кліпом дуету Соловій—Жадан

У людей помакітрилося в голові з обидвох сторін. І самі священники, і артисти, як кажуть у блатному світі, «рамси поплутали».

Церква — для відправи Служби Б-жої, молебенів, шлюбів, хрестин і панахид.

Сцена — для концертів. Ніхто із священників не преться на сцену відправляти Службу Б-жу, і нема чого пертися артистам у храм знімати кліпи, якщо це — не колядки чи пісні християнського змісту. А ще краще — знімати біля храму.

Ми втратили відчуття святості.

Ми залізли у вседозволеність заради шоу.

Ми згубили усвідомлення того, що нам не все дозволено і на те є логічне пояснення.

Ми не йдемо до кухні, не беремо баняк і не сідаємо посеред кухні в той баняк какати.

Ми йдемо для цього в туалет.

То тільки м-лі в ноцниках їсти варили. Уподібнюємося?

Ми частувалися чаркою горілки. Але прийшов хтось, хто пив її гранчаками… Уподібнюємося…

Прийшов хтось, хто із церков робив конюшні. Уподібнюємося?

Храм — це місце прослави Б-га. Місце, де людина може і повинна зріктися дум мирських бодай на годину і осмислити душу свою. Дослухатися, чого вона просить. Місце для покаяння і прохання о прощення. І це — велике таїнство співпраці людини з Б-гом над єдиним, що має значення в житі, бо є безсмертним — над душею.

Храм — це Дім Б-жий і він має сприйматися як щось сакральне, із трепетом і у напівподиху.

У храмі ми благаємо про відпуст гріхів, оздоровлення своє і рідних, про повернення воїнів здоровими з війни, про перемогу і мир. Там — не грають у щось. Саме там — стають “нагими” у своїх помислах перед Б-гом, просячи ласк, без яких щастя не бачити.
І лише з творами релігійного призначення можна тут дозволяти робити зйомку.

А тут роблять щось напродаж. І вже знову Христу доводиться зайти у Храм і викидати торговців:

«Ісус Христос прийшов у Єрусалим на свято Пасхи. Коли він зайшов у храм, то побачив великий безлад: там продавали волів, овець і голубів, а за столами сиділи міняльники грошей. Дзвін монет та мукання корів, бекання овець, гомін людей, суперечки за ціни, — все це нагадувало не храм, а базар. Побачивши це, Ісус зробив собі з мотузок бич і прогнав з храму усіх торговців та їхню худобу, поперекидав столи міняльникам та порозсипав їхні гроші. При цьому він сказав продавцям і міняльникам: “Заберіть усе це звідси й не перетворюйте дім Отця Мого на базар!” Ніхто не посмів не послухатися Ісуса».

Історія повторюється.

Мирослава Сидор

До теми:

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.