ПРОЩАЛЬНЕ СЛОВО ЛЕНД-ЛІЗОВІ
1 min read
1 жовтня припинив свою дію закон США про ленд-ліз для України.
Він так і не запрацював, а Україна не отримала жодної зброї по ньому.
Сергій Чаплиґін
* * *
Про ленд-ліз за рік було багато базарного лементу. Трампісти котили бочку на байденістів і навпаки — так, начебто уся американська політика зводиться до зʼясування стосунків між колишнім і нинішнім президентами та їніми прихильниками.
Мало хто усвідомив і усвідомлює, що розв’язання проблеми ленд-лізу цілковито залежало і залежить виключно від того, як поводять себе влада і суспільство в Україні.
Нинішня влада зелених більшовиків виявилася настільки скурвленою, що спочатку готова була лягти під москву, і лягла б, якби пасіонарна частина українського суспільства не вчинила несподіваний спротив аґресорові. Цей спротив шокував і владу в Україні, і Захід, який уже був готовий до повної окупації України росією.
Невдовзі усе перейшло у звичне для України і українців річище: війна іде, герої гинуть, а ті, хто при владі, на війні і на крові заробляють гроші. Без будь-яких наслідків: справжні злочинці гуляють на волі, герої опиняються під слідством…
За півтора року війни сотні мільярдів доларів виведено з України. Як зізнався сам Володимир Зеленський, крадуть не американську допомогу, а свій бюджет. Але й допомогу розкрадають також. Переважно гуманітарну. Безнаказано…
Уявіть собі — скільки можливостей для розкрадання дав би ленд-ліз. Про це ніхто не думав, бо більшість просто не розуміють особливостей ленд-лізу. Хоча інтуїтивно здогадуються, що щось тут не так, і тому обійшлося одинокими пікетами, а не масовими протестами…
Найприкріше тут те, що ця жорстока війна не трансформувала і не трансформує свідомість українського суспільства. Розкрадання, перерозподіл власності на всіх рівнях триває — сподіваються на те, що війна спише…
Попри те, що якраз війна створює ідеальні умови для системних трансформаційних змін, ніхто цих можливостей не використовує. Немає навіть дискусій на цю тему. Інтелектуальна еліта спить таким непробудним сном, що ти їм хоч кіл на голові теши, а їм хоч би що…
Володимир Іваненко

До теми:
Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.
Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.
Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.