September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ОПУБЛІКОВАНОГО…

1 min read

За доінтернетних часів написали б: «ще не висохло чорнило, як…» Буквально учора ми опублікували «КОМУСЬ – ВІЙНА, А КОМУСЬ – ЕЛІТНА КВАРТИРКА У ФЛОРИДІ» Людмили Пустельник, а вже сьогодні авторка звітує про сподівано-несподівану реакцію читачів.

Нічого дивного немає в тому, що читачі беруть бік «жертви» — така вже співчутлива природа українців.

Нас бентежить інше — як через цю співчутливу сліпоту українці толерують або й свідомо підтримують корупційні діяння.

Конфлікт інтересів Оксани Маркарової є різновидом корупції: дипломат будь-якого рангу, а тим більше посол, не може займатися бізнесом у країні свого перебування.

При цій нагоді варто нагадати, що захоплення бізнесовою діяльністю пішло на шкоду дипломатичній діяльності О. Маркарової. Спасибі Конгресу США — він продовжує виділяти допомогу Україні…

Але нещодавно продзеленчав тривожний дзвіночок: американське суспільство кардинально змінює ставлення до допомоги Україні.

Якщо торік 63% американців дружно підтримували допомогу Україні, то нині ця підтримка упала до 45%. Якщо проти допомоги Україні виступали менше 30% американців, то нині цей відсоток підскочив до 55%.

Громадська думка в США, отже, повертається проти України, і в цьому, поза сумнівом, є й «заслуга» Маркарової. А це означає: може так статися, що члени Конґресу почнуть прислухатися до своїх виборців, а не до відеозвернень В. Зеленського.

Елітна нерухомість та конфлікт інтересів посла України в США О. Маркарової

* * *

ПОСОЛЬСЬКА ХАТИНКА, ПІСЛЯМОВА

Вчора-сьогодні був цікавий день, доказ того, що недарма пишу свою писанину. Після публікації про нерухомість, бізнеси та конфлікт інтересів родини посла України в США Оксани Маркарової почалося, сподівано.

Спочатку на месенджері та в коментарях під дописом дружно зійшла ботва. Власники порожніх профілів, з єдиними на них записами часів царя Гороха, з піною біля писка розповідали про мою сякість-такість і «всю правду про ленд ліз».

Найагресивнішим виписала банні процедури. Заодно втішилася, що ботівським вихлопам ставлять вподобайки в т.ч. й особи, причетні до українського посольства в США – це показник, неабиякий.

Потім на телефон надійшло повідомлення від когось незнайомого (код номера вказував на Чикаго). В СМСці йшлося, що «переслідувати» пані Маркарову – тобто, писати про неї критично – може тільки «проросійський ворог». «Вона за Україну стоїть, а ти хто така?!». Насамкінець погрожували, що «будеш відповідати за свій довгий язик».

Таки дарма я сподівалася, що мій номер знають лише ті, кому треба його знати.

Недорогі мої, в т.ч. й задля кого тут вистрибуєте зі спіднього: дзуськи вам. Все, що вважаю за потрібне, казала і ще скажу, вам ще більше не сподобається. Бо, на відміну від вас, працюю в правовому полі. Коли ще не чули про First Amendment та Freedom of Expression Act, наріжні камені законодавства США про свободу слова та роботу ЗМІ, напружте Гугл і власні звивини.

Я лише нагадаю, що дипломатичний чи інший статус, кількість грошей на рахунку, близькість до Банкової чи Капітолійського пагорба зовсім не гарантують імунітету від журналістської та уваги громадськості.

Радше навпаки – дуже навіть означають протилежне, прискіпливу увагу до кожного кроку, також і членів їхніх сімей. Тому що громада повинна знати все про тих, кого утримує з власних податків.

Американські закони також передбачають відповідальність, аж до кримінальної, за перешкоджання роботі журналіста і спроби завдати навмисної шкоди приватній власності – як-от, незалежному медійному ресурсові.

Сподіваюся, ця інформація буде корисною для моїх «шанувальників» з Вашингтона, Нью-Йорка і, особливо, Чикаго. Де мешкають добродії та добродійки, відповідальні за злам попередньої версії мого сайту.
Добре, щоб навіть вам зрозуміло: уся небажана активність навколо мого ФБ-рахунка, телефонного номера, сайту, моєї родини тощо відстежується не тільки мною. Компетентні американські органи теж в курсі – невже ви сподівалися, що я на гальмах спущу?

Про всяк випадок, шукайте собі фахового правника – скоро може бути потрібним, щоб прикривав ваші п’яті цятки в суді. Також добре подумайте, чи воно вам треба – негарний запис у ваших біографіях. Адже колись будете на громадянство подаватися чи зелену карту, якщо ще не спромоглися…

Хоча ні – продовжуйте, як є. Мені воно начхати, а країні користь – буде знати, кого до себе не пускати. Ще зустрінемось! І не лише віртуально.

Людмила Пустельник

До теми:

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.