September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЙОГО МІСЦЕ — НА СМІТНИКУ ІСТОРІЇ

1 min read

Заява УУК з приводу присвоєння Василеві Кременеві звання почесного доктора

У червні ц.р. Вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка присвоїлв звання почесного доктора Василеві Кременю (дет. див.: Вчена рада присвоїла Василю Кременю звання «Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) Львівського університету» —Львівський національний університет імені Івана Франка).

Це рішення викликало спротив студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених університету (див. дет.: Заява Наукового товариства Львівського університету щодо надання звання почесного доктора Університета – Василю Кременю – Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Львівського національного університету імені Івана Франка). 

Василь Кремень — одна із найтоксичніших особистостей у науці та освіті України. За радянської влади він зробив карколомну компартійну кар‘єру, піднявшись на посаду завідувача цілого відділу в ЦК КПРС у Москві. Це була посада, через яку компартія контролювала освіту й науку на теренах усього Радянського Союзу.

Після розпаду СРСР В. Кремень повернувся в Україну й обійняв найвищі посади в науці, освіті й просвіті незалежної України, по суті ставши головним гальмом у розвитку названих царин. Дивовижно, але по Україні покотилося ціле цунамі присвоєння Кременю звання почесного доктора незліченної кількості університетів. 

Україноцентричні учені розглядають постать В. Кременя як символ деґрадації науки, освіти й просвіти та стану й проблемності інтелектуальної еліти України (дет. див.: ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ЕЛІТА УКРАЇНИ ЯК ПРОБЛЕМА – Ukrainian University Club). 

Український Університетський Клуб вважає, що україноцентричні інтелектуали України повинні знуртуватися й зробити усе можливе для того, щоб зупинити бездумне присвоєння звання почесного доктора людині, яка робить лише шкоду науці, освіті й просвіті в України.

Ми також вважаємо, що В. Кремень має бути люстрований, позбавлений усіх незаслужено одержаних звань і пов‘язаних з ними пільг у незалежній Україні й усунутий з усіх ключових посад, які він продовжує обіймати.

Ми розуміємо, що навряд чи знайдуться підстави для попушення кримінальних справ, але напевно є достатньо підстав для адміністративного покарання усіх тих в академічній науці, в системі вишів, у системі загальної освіти й просвіти, які ініціювали, пробивали й підтримували незаслужене вивищення компартійно-радянського номенклатурника Кременя. 

Місце В. Кременя — на смітнику історії. Ми розуміємо, що йому бракує совісті самому зійти зі сцени й усамітнитися в рідному селі. Тому це мають зробити ті україноцентричні інтелектуали, які щиро уболівають за майбутнє української науки, освіти і просвіти.

Український Університетський Клуб

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.