РІВЕНЬ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ЗРІЛОСТІ УКРАЇНЦІВ ПАДАЄ
1 min read
Тенденція, яка вже давно переросла в закономірність
«Чому половина українців вірять у державу, як у Бога і беруть участь в державних релігійних обрядах та ритуалах?» — запитує Іван Лотоцький, запощуючи діаграму динаміки участі українців у виборах від 1994 до 2019 року, опубліковану Радіо Свобода.
Динаміка участі українців у виборах є переконливим свідченням того, що рівень національної свідомості й громадської зрілості (відповідальності) українського суспільства не піднімається, а падає.
А це, у свою чергу, означає, що жодна громадсько-політична сила в Україні не займається освітньо-просвітницькою діяльністю, оскільки для політичних партій в Україні бидло становить більшу електоральну цінність, ніж розвинуте громадянське суспільство.
Ну, а ще це свідчить, що усім вам, брати українці і сестри українки, по барабану усе, що я (і не тільки я) пишу на цю тему роками.
Неважко підрахувати, коли відсоток опуститься до нульової позначки. Це станеться приблизно через 50 років.
Раз ви не хочете навіть обговорювати нагальність системних устроєвих змін, тоді у вас немає альтернативи: час, що залишається нульової відмітки, можна потратити на підготовку урочистого похорону України.
Проблема лише в тому, що ви ризикуєте втратити Україну напівдорозі або й раніше, оскільки ворог спостерігає за вашою бездіяльністю і за першої ж нагоди уже без війни прибере вас до рук…
Шанси виправити ситуацію ще є і змінити тенденцію. Я розумію, що вам це надзвичайно важко зробити, хоч надзвичайних зусиль це й не потребує.
Усе, що треба зробити, так це:
— припинити мітингові базари в реальному житті і у віртуальному просторі (у соцмережах);
— орґанізуватися в рекомендовані громадські рухи і зайнятися самоосвітою і просвітою під проводом україноцентричних лідерів з високими орґанізаторськими здібностями;
— обʼєднуватися у широкий фронт системних устроєвих змін і створювати дві-три україноцентричні політичні партії, перемога будь-якої буде благом для України;
— готувати суспільство до Установчих Зборів, зміни радянського суспільного устрою на суспільний лад, заснований на національних традиціях і звичаях, відтак до формування нової політичної системи і встановлення нового способу урядування.
На цей процес, за нашими прогнозами, потрібно пʼять-десять років за сприятливих обставин і пʼятнадцять-двадцять років — за несприятливих. Чим більше часу у вас піде на розкачку, тим менше буде шансів досягти успіху.
Отож думайте! Амінь!
Володимир Іваненко
До теми:
Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.
Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.
Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.
Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!