November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ДНО МАРНОСЛАВСТВА

1 min read

Тарас Шевченко, Василь Симоненко, Василь Барка й Богдан Бойчук, мабуть, уже перевертаються у своїх могилах

На сайті «Спецкор регіон» сьогодні появилася публікація, яку ми відтворюємо тут повністю:

НАЗВАНІ ПЕРШІ ЛАУРЕАТИ МІЖНАРОДНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

МІЖНАРОДНА ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ, КОТРА ОБ’ЄДНУЄ НИНІ ТВОРЧИХ ЛЮДЕЙ ІЗ 70 КРАЇН, ЗАСНОВУЄ МІЖНАРОДНУ ПРЕМІЮ УКРАЇНИ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

Цією почесною міжнародною нагородою відзначаються відомі письменники, журналісти, перекладачі, науковці, митці, державні та громадські діячі з України і закордону за визначну, подвижницьку творчу, міжнародну, громадську, благодійну діяльність.

Отже, лауреатами Міжнародної премії України імені Тараса Шевченка за 2023 рік стали:

1. Народний поет України Василь Симоненко (Черкаси) (посмертно) – за великий внесок в українську літературу;

2. Український поет, перекладач Василь Барка (США, м. Нью-Йорк) (посмертно) – за видатну творчу діяльність на благо України;

3. Український поет, прозаїк, перекладач, літературний критик Богдан Бойчук (США, м. Нью-Йорк) (посмертно) – за видатну творчу діяльність на благо України;

4. Всесвітньо відомий письменник Роллан Сейсенбаєв (Казахстан, м. Алмати) – за великий внесок у світову літературу та значну популяризацію української літератури в Казахстані;

5. Журналісти Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко, Григорій Войток (автори), упорядник і літературний редактор Катерина Махлай, консультанти, полковники Валентин Буряченко і Вадим Мисник, командувач обороною Чернігівщини, Герой України, генерал-майор Віктор Ніколюк, командувач ОК «Північ», Герой України, генерал-майор Дмитро Красильников, меценати: генеральний директор ТОВ «Земля і воля», Герой України Леонід Яковишин, директор Української громади Сіднею, викладач університетів і центральної української школи в Австралії, кандидат наук із літературознавства Софія Мицак, заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, голова ГО «Бекет» Олександр Вайло та волонтер Іван Славов – за книги про героїчну оборону Чернігова, Придесення та України від російських загарбників «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» та «Чернігів у вогні. Книга друга»;

6. Народні поети України Тетяна і Сергій Дзюби (вірші), композитор, заслужений діяч мистецтв України, професор Олександр Яковчук (музика), виконавці – заслужена артистка України Єлизавета Ліпітюк (сопрано), лауреат міжнародних премій Сергій Бортник (тенор), заслужена артистка України Анна Поліщук (фортепіано) та лауреат міжнародних конкурсів Анатолій Воробей (флейта), звукорежисер Євгеній Жигун, поетеса, автор відеокліпів Надія Бойко – за сценічну кантату для сопрано, тенора, флейти та фортепіано «Крила Симаргла».

Ярослав Савчин, народний поет України, голова міжнародного журі

* * *

Щойно появившись, ця публікація викликала несподівану, але й давно очікувану реакцію. Давно очікувану — тому, що рано чи пізно це мало статися.

Юрій Винничук:

Невтомна група графоманів і шахраїв сотворила купу літературних та ще й міжнародних премій і роздає їх поміж своїми. Очолює їх Сергій Дзюба – про нього у Вікіпедії, як і про його жінку Тетяну, цілі плахта чистої брехні, бо ніде тих їхніх книжок нема, як і зарубіжних видань. Запитайте у нього, де можна купити його книжки, то відразу те запитання зникне.
І ось вони вже заснували свою премію імені Тараса Шевченка. А потім їдуть в Європу і хизуються, які вони живі класики. Гадаю, з цим шахрайством пора закінчити.
Але увага! Є ще один Сергій Дзюба, автор сценаріїв, військовий, воює.

гггг… Сергій і Тетяна Дзюби – «Золоті письменники світу». Лауреати понад 150 почесних міжнародних, жержавних і національних нагород в 50 країнах. Їхні твори перекладені ста мовами та надруковані у провідних часописах 80 держав. За кордоном видано понад 50 їхніх книг. Загальний наклад книжок Сергія Дзюби – більше чотирьох мільйонів примірників.

Натомість пан Сергій перекладає українською з 80 мов!!!

Володимир Іваненко:

Особливо вчаровує «міжнародність» цих премій. У діаспорі (переважно в російській або принаймні російськомовній) знаходиться марнославна особа, яка готова пожертвувати вільну тисячу баксів на добру справу, — і вже.

Цікаво також, що на таку «міжнародну премію» клюють вельми відомі й шановані люди. Один знаний поет, перекладач, вчений і колись мій приятель став лавреатом однієї з цих премій.

Я написав йому в приват про своє ставлення до цих премій і поцікавився, як він міг спокуситися. «Це все одно премія», — відповів він мені з образою і перестав спілкуватися зі мною в соцмережах.

Мені особливо прикро, що заснували і очолюють цей «міжнародний проект» мої колишні студенти Сергій та Тетяна Дзюби. Із опублікованого вище тексту можна прбачити, що сам Сергій сьогодні в один момент став двічі лавреатом презентованої нової премії.

Премію активно обговорюють на сторінці самого Сергія Дзюби. «А мені?!» — пишуть у коментарях спраглі до премій і почесних звань люди…

До теми:


Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.