November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УКРАЇНА, ІЗРАЇЛЬ… ЩО ДАЛІ?

1 min read

Триптих про «руку Москви» і міжнародну безпеку

Довідавшись про теракт в Ізраїлі, я одразу подумав про «руку Москви». Кремль приклався до створення держави Ізраїль, але водночас став і безпосереднім творцем Організації визволення Палестини, фактично керуючи цією організацією та іншими терористичними угрупованнями. Очевидно, й ХАМАСом. Так діє принцип «поділяй і владарюй».

Коли Беньямін Нетаньягу повернувся на посаду премʼєра і навіть зробив крок у бік України, я порадувався, що в нього прокинулися українські ґени, і сподівався, що Ізраїль візьме курс «Геть від Москви». Не сталося…

З усього написаного про події в Ізраїлі найцікавішими мені видалися три публікації Олександра Новохатського. Не пошкодуйте часу прочитати.

Володимир Іваненко

* * *

Олександр Новохатський

1.

ЧАС ПРОСТИХ РІШЕНЬ МИНУВ

Вперто складається враження, що ці події мають характер “верхівки айзбергу”. Усе набагато глибше та серьозніше.

“Втягування Ізраїлю в наземний конфлікт довгої тривалості” поставить потужну крапку на багатьох поглядах на рівень безпеки та домінантних позиціях декотрих “фахівців”.

Ізраїль зміниться докорінно. З’явиться новий формат організації заходів безпеки. Нове розуміння “успішності Ізраїльської моделі”. Новий формат економічних стосунків… і не тільки на Близькому Сході.

Якщо буде виявлено причетність росії до цих подій, то це стане абсолютно новим викликом не тільки для усіляких міжнародно-ялових організацій. У будь якому разі це початок формування нового балансу світових сил, що буде потребувати переосмислення концепцій “примирень, стабілізацій, заморожень” та інших бздурів.

Україна… неочікувано стане ще більш актуальною та неймовірно важливою для формування ефективних структур протидії авторитарним режимам. Як не дивно, саме події в Ізраїлі можуть стати тригером для прямого втручання для усунення від влади зермаків. Навіть, можливо що це буде примусово і показово.

Розширення театру сучасної світової війни вже відбулось. Поки не відомо на скільки швидко буде працювати “ефект доміно”, але вже зараз зрозуміло, що плитки доміно виставлялись довго та марудно. Майже у всіх на очах. А світ сприймав це дійство за нову форму медитації на чарівні прості рішення.

Атака на Ізраїль: цілі, задум, нова тактика терористів-союзників Росії

2.

НЕМИНУЧА НЕСПОДІВАНА КАТАСТРОФА

Соцмережі та видання в Ізраїлі рясніють заголовками на кшталт – «хто ж, таки заснув на посту?!» Дописувачі щиро вважають, що відбулась якась маленька випадковість, незначний сбій в налагодженій системі контролю та забезпечення стану безпеки…

Проте, усе свідчить про руйнування ще одного міфу. Міфу, брехні, мильної бульки, яку старанно надували та поширювали доти, допоки вона не почала створювати ілюзію правдивості. Катастрофа була неминучою, хоч і сталась неочікувано.

Останній десяток років доводилось постійно спостерігати неймовірну кількість «експертів з безпеки». Кожен медійний канал та інформаційна платформа мають своїх «ехспертів» з будь-якого питання. За звичай, це універсальні фахівці на всі випадки життя. Переважно робітники фабрики ілюзій.

Вони авторитетні, нострифіковані, облакладені якимись дипломами або публікаціями. Їх портфоліо викликає захват та закляк від численних здобутків в найрізноманітніших галузях. При цьому, вони ще постійно ходять між ефірами. Чистої води універсали та поліглоти …

Між тим, абсолютні профани в специфічній галузі знань, де помилка ознаначає неминучу смерть людей.

«Безпека», неймовірно тонка штука. На грані відчуттів та станів. Можливо саме тому, експерти по бульках так легко відносять цю галузь знань до чергової базіканини.

Безпека, це стан(!) здатності системи протидіяти руйнівним впливам. Як будь-який стан, він легко моніториться за параметрами(!). Але напевно усі безпечні політолухи та інші знавці навколовсячєскіх питань про це не здогадуються.

В Ізраїлі, вже давно параметри безпечності поступились параметрам політичних рейтингів. Набір інформації щодо оцінки стану готовності ворога до нападу був підмінений оцінкою стану політичної реакції суспільства на будь-яку інформацію. Спецслужби оцінювали не здатність бойовиків наносити ураження, а прискіпливо ловили реакцію політиків на свої дії.

Так буває завжди та всюди, де політикани починають контролювати те, що їм контролювати не має потреби. Люди, прості люди, пересічні мешканці, завжди стають заручниками некомпетентних але дуже вмотивованих балакунів, які дбають лише про свій політичний рейтинг. Дбають про ілюзорну фікцію, що не варта навіть електроенергії для обрахунку показників опитування щодо того рейтингу.

Безпека забезпечується виключно тими, хто позиціонує себе нерозривною частиною світу стосунків. Інакше, не вийде ніц доброго і найголовніше – безпечного. Безпека, це робота для тих, хто є носієм системи цінностей, світоглядних підвалин, резонатором головних етичних установок … Словом, усього того, що гарантує існування спільнотності. Безпека, це природня частина еліти, носії правил життя еліти, їїї морально-етичних кодів спільності.

В Ізраїлі, останнім часом саме ця глибинна структура носіїв колективної ідентичності була під політичним ударом. Судді Верховного суду та й сам Інститут (еліт) справедливості, як гарант рівності перед законом. Не тільки букви, а й ще суті-духу, відповідності етичним нормам спільностності, були під постійним переслідуванням з боку політичних сил. Ліваки-популісти вживали усіх можливих заходів для знищення самої основи платформи безпеки.

Сьогоднішні події в Ізраїлі… є наслідком ідіотського підходу до колективного співжиття з боку популістів, які прикриваються політичною діяльністю…

Луснула чергова булька міфічної ефективності «Ізраїльської моделі»… особливо для України.

Про що, до речі, неодноразово було говорено-переговорено.

В цьому контексті говорити за Україну, тут просто смішно (крізь сльози та розпач), бо Ізраїль має здорове ядро еліт і вони напевно, таки дадуть собі раду.

Але нічого не заважає робити висновки. Навпаки, зобов’язує чітко визначатись та прозрівати щодо перспектив в разі продовження курсу на профанацію в питаннях спеціальних знань.

3.

НУЛЬОВИЙ ЦИКЛ, ТАКИ ЗАВЕРШЕНО (і щоб ви не сумнівались)

На гарячі і вельми набридливо-наполегливі прохання від стариків-полковників (яким я не можу відмовити) беру на себе сміливість висвітлити декілька моментів, невисвітлених в мережах у зв’язку із відсутністю моди на серйозну аналітику, щодо подій в Ізраїлі ))) та безпосереднього зв’язку із Україною.

Уявіть собі організацію, яка була створена абсолютно підконтрольною та керованою спеціально задля мінімізації популярності іншої організації. Уявили? Тепер вгадайте назву. Правильно, ХАМАСом її прийнято кликати.

Спеціальні методи боротьби із терористичними проявами обов’язково повинні використовувати так звані «підстави». До речі, таким самим інструментом було знищено реальне українське підпілля в радянському періоді нашої історії.

Спецслужби завжди створюють підставні суб’єкти, що слугують для вирішення багатьох задач. І це не секрет, єслі шо …

Це я все для того, щоб читачі зрозуміли щодо рівню обізнаності ізраїльських фахівців плаща та кинджалу у справах ХАМАСУ.

Навіть зараз, останні десять років протягом яких палестинське угруповання перекинулось в табір шиїтських радикалів-екстремістів та припинило таємні взаємини із ізраїльськими кураторами, рівень обізнаності про їх наміри, дії та можливості знаходиться на ультра-високому рівні.

В певних колах існує говірка – де два жителя Гази, там як мінімум сім шпигунів. Палестинці з тих країв напрочуд легко йдуть на контакти із спецслужбами найрізноманітнійшого штибу. Навіть не просто на «контактують», а усвідомлено та наполегливо «добувають оперативно вагому інформацію».
Знаючи всю цю історію із палестинською географією шпигунства, раптовість та неочікуваність нападу з боку саме організації під назвою ХАМАС, видається … м’яко кажучи стьобною постановкою.

Операція проти Ізраїлю не могла бути спланованою, підготовленою та проведеною силами міфічно-примарної тусовки грантоїдів. Не могла бути навіть задуманою в нетрях Гази, яка критично залежна від енергоресурсів та дозволів на роботу, що видає Ізраїль.

Це як молдовські дуже умовні радикали звикли отримувати фінансову насолоду від існування невизнаного Придністров’я і навіть у найсміливійших думках не можуть відмовитись від їх існування.

Максимум, на що вони були «неочікувано» здатні, це на кілька одиночних самопідривів смертників з маргінальних осередків, котрі практично не спілкуються із структурними підрозділами ХАМАСу … або на зазделегідь відомі, всім бажаючим, «акти помсти» шляхом запуску з листів шиферу самопальних ракет (на базі обрізків водопровідних труб), в яких використовувалась суміш гравію та пороху в якості бойової частини.

З самого початку свого існування, це була відверта, неприхована тусовка грантоїдів, що отримували виключне, контрольоване та вельми дозоване закордонне фінансування своїх «публічних заходів протесту», що більше нагадували погані аматорські вистави.

Не клєїться … зовсім не ліпиться ситуація до усталеного образу та реальної суті.

Тут відчувається абсолютно інакший розмах моделювання(!), планування, організації та проведення операції. Це не «терористична атака». Це не «акція залякування». Це навіть не «інтіфада» …

ХАМАС, тут лише декорація, «дурілка картонная», «фуфло». Об’єкт, що використано всліпу та без посвячення в істинний замисел операції. Кукла.

Щось на кшталт «військового загону поляків, які здійснили звірячий напад на німецьку радіостанцію» … (у далекому минулому столітті)

Сама ж операція проводиться «під чужим прапором» з ешелонованим легендуванням (не)причетності істинного автора операції.

Від Сил оборони Ізраїлю очікують входження на палестинські території. Очікують дій із блокування Гази та фільтраційних заходів щодо мирного населення палестинських територій. Очікують із фото та відео реєстраторами та вже підготовленими полосами для висвітлення «нелюдських дій сіоністів».

Окрім того, Ізраїль поставили (раком) в прозицію необхідності зробити етичний вибір. Між повним захопленням та взяттям під повний і остаточний контроль залишків палестинських територій та ганебним провалом політики військового контролю над палестинським населенням своєї країни. (вибір між концтаборами для палестинців та постійною і реальною небезпекою для ізраїльтян)

Вибір не з легких. Вибір, тектонічний. Вибір, від якого залежатиме вся конфігурація планетарного конструкту безпеки (який насправді вже давно є фікцією).

Але операція з дестабілізації крихкого миру на Близькому Сході, напевне вдалась. Принаймні, все йде поки що за сценарієм прихованого авторства. Втягнувшись на палестинські території, військові та безпекові сили Ізраїлю вже не матимуть шансів залишитись такими, як вони були останні двадцять років (нікчемними та пафосно надутими-розпіареними). Там буде лише кров та ситуації, висвітлення яких буде скорше чорним піаром …

Як на мене, то з самого початку проявлення цієї ситуації треба намагатись побачити глибину та широту можливих наслідків. Бо саме задля цього було використано ізраїльтян та палестинців у якості балаганних клоунів та «гарантованих втрат».

Враження, поки чисто суб’єктивне, що видігрується перший акт великої війни між автократіями та псевдо-демократіями (насправді – охлократіями із явним присмаком ідіотократій).

Механізм розготрання великої війни розпочав своє проявлення в натурі, у реальності. Сторони конфлікту починають набувати явності та унеможливлюють відкат назад. Розстановка планетарних сил та засобів починає набувати окреслених форм.

Україна була таким собі «нульовим циклом» в цьому процесі. Такою собі «розвідкою боєм». Навіть не «казусом беллі», не приводом для глобального конфлікту …

«Людожери всіх країн, єднайтеся!», саме це гасло неймовірно підходить для автократично орієнтованої коаліції. Такий собі варіант екстремістського православно-шиїтського «ІДІЛу» з обличчам азіатських людожерських режимів.

Цікавий аналітичний момент… майже «вишенька», в тому, що псевдо демократам-лівакам, ну хоч розірвись (як тій мавпі, що не може обрати між вумними та красивими)

Біфуркація проявляється все більше та все різноманітніше. Тримайтесь та бережіть патрони… у нас вже не лишилось невизначеностей та всіх ворогів вже явно видно. У більшості світових еліт цей шлях (вилущування з бульки ідіотських ілюзій) ще попереду.

Вікно можливостей для України стало ще ширшим…


Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.