November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

1 min read

28 вересня 1918 року в бідній селянській сім’ї народився Василь Олександрович Сухомлинський.

Директор звичайної сільської школи, яку він беззмінно очолював протягом 23 років до кінця своїх днів. За цей час він написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей.

Його твори видані 53 мовами світу, загальним тиражем майже 15 млн. примірників. А книга «Серце віддаю дітям» перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання.

Василь Олександрович ставив і розв’язував проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення. Він писав: «у душі дітей мають увійти найкращі народні традиції і стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам’яті, без історії».

Ми пам’ятаємо його.
Непогано було б, щоб чиновники Міносвіти також його пам’ятали, любили дітей та свою професію. І іноді читали праці Василя Олександровича.

Сергій Чаплиґін

Від УСІМ:

Попри всі заслуги Василя Сухомлинського і його популярність у світі, з його школи вибився в люди лише один талант — Віктор Терен, а освіта в Україні практично не зазнала змін і не українізувалася за незалежної України.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.