September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

РОСІЯ СТРАХАЄ НАТО ВІЙНОЮ

1 min read

Москва розглядає можливість ракетних ударів по деяких країнах НАТО

На переконання керівництва РФ, опір українців вдалося б зламати, аби припинити або суттєво ускладнити й зменшити військово-технічну допомогу Україні з боку країн Заходу. А оскільки техніка й зброя, що потрапляє в Україну, швидко роззосереджується й маскується, то найефективнішим кроком у зазначеному сенсі було б завдання ударів по місцях скопичення техніки та логістичних центрах у країнах, що межують з Україною. Насамперед, Польщі й Румунії.

Ініціатором такого кроку з боку РФ є Генеральний штаб ЗС РФ. Крім того, його підтримує переважна більшість російських військових і політичних експертів, що мають вплив на рішення Кремля. Вважається, що завдання ракетних ударів по країнах, територія яких максимально використовуються для допомоги Україні, матиме для РФ наступні плюси:

• Підніме внутрішньополітичний рейтинг Путіна як «рішучого лідера», який не боїться протистояти Заходові.

• Змусить центральноєвропейські та інші країни НАТО переглянути свою участь у допомозі Україні та надавати свою територію для логістичних центрів такої допомоги.

• Позитивно для РФ вплине на провідні країни НАТО, які, як вважається, аби уникнути наступної ескалації з РФ й «третьої світової», зменшуватимуть допомогу Україні й чинитимуть тиск на офіційний Київ з метою фактичної передачі РФ частини державної території країни.

• Зменшить і уповільнить надходження нової техніки й зброї для України.

У РФ вважають, що «обмежені» ракетні удари по аеродромах і місцях скопичення техніки в Польщі й Румунії не призведе до воєнних дій проти Росії з боку НАТО. За оцінками російських експертів, після російських атак, які суттєво не вплинуть на життя румунів чи поляків, НАТО почне проводити консультації, передислокує якісь військові підрозділи, збільшить військову присутність, можливо, проведе кібератаки проти деяких оборонних структур РФ, проте не наважиться на «третю світову» через знищення техніки, що прямувала в Україну.

Вважається також, що після російської ракетних ударів по території Центральної Європи громадськість атакованих країн почне виступати проти використання території тих країн для військової допомоги Україні, що врешті-решт призведе або до відповідних рішень уряду або до приходу в тамтешні парламенти сил, схильних до поступок геополітичним інтересам Росії.

Найвірогідніше, першою ціллю росіян і «пробним каменем» у означеному контексті стануть мости на молдовському й румунському кордонах, якими переправляється військово-технічна допомога з Румунії. У Москві очікують на такі дії «голосної», але «стриманої» реакції НАТО.

Прогноз реакції НАТО на ракетні удари по деяких членах НАТО, внаслідок яких постраждає переважно техніка й інфраструктура, РФ будують нібито на результатах дослідження провідної аналітичної організації з питань нацбезпеки США RAND, сенс яких зводиться до кількох тез: «НАТО не розпочнуть бойові дії з РФ через обстріл її центральноєвропейських членів», «НАТО «до кінця» боротимуться за недопущення до Третьої світової» тощо.

Василь Лаптійчук

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.