September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

НЕ ЛИШЕ В ЛІТАКАХ СПРАВА

1 min read

F-16 надійдуть в Україну, скоріш за все, до кінця року

Координатор стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі у своєму вчорашньому вечірньому інтерв’ю телеканалу Fox News заявив таке: «F-16 надійдуть в Україну, скоріш за все, до кінця року» (!)

Отже, мій оптимістичний прогноз, який я робив у своїх оглядах у виданні «Слово Просвіти» щодо термінів постачань літаків F-16, може виявитися правильним. Чому — оптимістичний? Тому, що в прогнозах, які бачив, чув чи читав від політиків, аналітиків та оглядачів, називалися пізніші дати, а інколи й значно пізніші.

І тут мова не йде про хейтерів, яким “млявий” Захід не до вподоби, або любителів простих, тобто нездійснених рішень, яким “дайте все негайно!”, а цілком солідних та відповідальних осіб — провідних політиків, державних керівників вищого рангу, фундаментальних аналітиків тощо.

Далі Кірбі зауважив таке:
“Але ми не вважаємо, що лише F-16 зможуть змінити ситуацію”.

І я з цим твердженням цілком згодний. Бо багато чого ще потрібно зробити для ефективної роботи цих літаків, а це, зокрема, і відповідна підготовка аеродромів для них, і організація інженерно-технічного обслуговування літаків, а головне — наситити достатньою кількістю засобів ППО України і засобами ураження ворожого ППО, аби всі або більшість новоприбулих літаків не були швидко знищені ворожим вогнем у повітрі або на аеродромах.

Але нагальна потреба, проблеми поточного моменту — це артилерія і боєприпаси.
Саме це і підкреслив далі в інтерв’ю Джон Кірбі: «Їм дійсно найбільше необхідна артилерія. І тому президент США ухвалив непросте рішення про передачу касетних боєприпасів. Вони вистрілюють тисячі снарядів на день. Це справжня перестрілка»…

Далі Джон Кірбі називає критерії постачань для успіху ЗСУ: “Збройним силам України потрібно зараз більше артилерійських боєприпасів, засобів протиповітряної оборони та бронетанкових гармат і самих танків.
У всіх цих компонентах ми надаємо виняткову підтримку на абсолютно безпрецедентному рівні.
Ми також нарощуємо наші виробничі потужності для снарядів звичайної артилерії з огляду на інтенсивність боїв на фронті в Україні” …

Інасамкінець Кірбі цілком слушно резюмував: “Це чотири напрямки, які їм потрібні. Якщо ви подивитеся на пакети допомоги, як той, що ми оголосили вчора, — і буде ще один найближчими днями — ви побачите, що ми дійсно намагаємося надати їм ці можливості”.

Разом — до Перемоги!

Віктор Скорик

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.