September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УКРАЇНСЬКЕ ПІСЕННЕ РАДІО

1 min read

Що заважає втіленню в життя ініціативи Анатолія Матвійчука?

Народний артист України, поет, співак, композитор і журналіст Анатолій Матвійчук записав відеозаернення на підтримку ідеї створення в Україні нової ФМ-станції під назвою “Радіоточка”, яка б репрезентувала слухачам сучасну і ретроспективну традиційну українську пісню, яка вже кілька років практично не має доступу до українського інфопростору.

Підтримуючи сказане у цьому звернення А. Матвійчуком, УСІМ разом з тим пропонує вам замислитися над запитаннями: у чому тут проблема? хто чи що заважає створити радіостанцію, повністю віддану українській пісні?

У відеозверненні Народний артист України повідомляє, що таку «Радіоточку» (ну, й назва ж!) буцімто не проти створити Суспільне радіомовлення, але на перешкоді стоїть Національна рада з телебачення і радіомовлення. Подробиць, на жаль ми не знаємо.

От що ріже вухо, коли слухаєш це звернення, так це одвічне українське сподівання на те, що хтось має прийти і зробити. Інакше кажучи, головною проблемою є не Нацрада і не влада в цілому, а… Правильно! Безініціативність і непідприємливість.

Чи не краще не чекати з моря погоди, а скористатися можливостями інтернету і створити Українське пісенне радіо на базі інтернету? Це можливо з мінімальними коштами й мінімальною кількістю людей. Приклади такого успішного радіо в Україні вже є. Ютюб уможливлює його у відеоформаті.

Отже, беріть оцифровані записи й виставляйте в інтернет. Тим часом оцифровуйте ще не оцифровані записи, а заодно знайдіть студію й робіть нові записи, водночас транслюючи їх.

Звісно, якийсь час треба попрацювати на ентузіазмі. Киньте клич, і вам допоможуть слухачі (так, власне, і фінансується публічне або суспільне радіо в США). Досить швидко ви почнете на цьому заробляти гроші (не менші, ніж заробляє Д. Ґордон). Отак ставши на ноги, потім можна буде поторгуватися з Нацрадою про місце в ФМ форматі.

Анатолій Матвійчук як журналіст за базовим фахом може взяти на себе обов‘язки керівника цього проекту. Усе, що він має зробити, так це перестати випрошувати, а почати робити. А ми усім світовим українством підтримаємо.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.