September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЧОМУ НЕ ПІДІРВАЛИ МОСТИ НА ЧОНГАР

1 min read

Розповідає Іван Сестриватовський, який намагався це зробити

Серед численних історій російсько-української війни є легенда про Чонгар. Про те, чому мости, що з’єднують Крим із материковою Україною, не підірвали у лютому 2022 для перешкоди окупантам. Публічно відомо, що події 24 лютого на Чонгарі розслідуються у кримінальному провадженні.

Однак його деталі силовики не розголошували. З власних джерел УП дізналась, що слідство розпочали у квітні 2022. Його веде Державне бюро розслідувань разом зі Службою безпеки України. При цьому підконтрольне Офісу президента ДБР має головну роль.

Правоохоронці досліджують можливу недбалість командування “Південь”. Мовляв, військові “належним чином не організували заходи щодо мінування споруд (мостів, дамб, тощо)”. Та, як дізналась “Українська правда”, за понад рік слідство досі не допитало головного свідка подій на Чонгарі. Називаємо його вперше.

Це Іван Сестриватовський – 48-річний військовий, який ніс службу на межі з Кримом. Саме він у фатальну ніч на 24 лютого мав підірвати мости.

Чи був Чонгар замінований? Що відбувалось там у перші години великої війни? Як Сестриватовський залишився сам, щоб підірвати мости, і чому цього не сталось? А також в яких умовах він жив довгий рік російського полону?

Українська правда

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.