September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

КОМУ ТРАҐЕДІЯ, А КОМУ ПОЗИТИВ

1 min read

Назар Мухачов заговорив про «позитивні наслідки підриву Каховської ГЕС»

Світові ЗМІ й соцмережі бурхливо обговорюють лихо, що його завдала Україні Росія терористичним підривом греблі Каховської ГЕС. Еколоґічні, економічні, гуманітарні, культурні та інші втрати неможливо навіть уявити. Ліквідація наслідків цієї катастрофи коштуватиме неймовірних зусиль та фінансів і забере десятиліття. Багато з цим наслідків фахівці уже називають незворотними.

У вечірньому випуску телеканалу «Настоящєє врємя» від 7 чеовня ц.р. зібрано аналітику того, що сталося внаслідок підриву Каховської ГЕС і перспектив ліквідації наслідків цієї катастрофи.

У багатоголоссі підтримки й готовності допомагати Україні, яке чуємо звідусіль, різким дисонансом прозвучало слово однієї особи, яка возрадувалася цій терористичній акції РФ і заговорила про «позитивні наслідки підриву Каховської ГЕС».

У короткому десятихвилинному відеосюжеті Назар Мухачов, який, до речі, на всіх перехрестях позиціонує себе україноцентричним, розповідає про фізичні й метафізичні аспекти цього «позитиву», викладаючи як свої відкриття історію Великого Лугу та козацьких січей, що їх тепер вивільнив з-під товщі води підрив греблі. При цьому він розповідає своїм слухачам про злочини більшовиків, які у такий спосіб накрили водою величезні простори родючих земель.

Очевидно, що чухаючи свій ніс, Мухачов лукавить і, як вправний пропаґандист, маніпулює історичними фактами. Він, схоже, не знає, що Каховську ГЕС побудовано на початку 1950-х років. Під час будівництва цієї ГЕС, до речі, Олександр Довженко знімав там свій останній фільм «Поема про море».

Про шкідливість цілого каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі в Україні говорилося чимало ще тоді, коли ці ГЕС будувалися, та й опісля. Письменник-публіцист Олексій Дмитренко ще наприкінці 1960-х років написав на цю тему цілу книжку.

Отже, здорові сили в українському від початку усвідомлювали шкідливість побудованого на Дніпрі цілого каскаду гідроелектростанцій, які справді накрили водою не тільки родючі землі, а й нашу історію, а також ті загрози, що їх таять у собі зупинені греблями води.

Тому з порядку денного ніколи не знімалося питання про вивільнення з неволі течії Дніпра й повернення до природного стану речей. Але ж не таким варварським способом, якому так порадів україноцентричний Мухачов. Це мало б бути, і було б, зроблено без варварських методів, а за добре продуманим планом.

Хтось, читаючи цей текст і слухаючи Мухачова, напевно подумає, а чи сповна розуму і чи справді україноцентричний цей молодик.

Здавалося б, підрив греблі Каховської ГЕС дає привід поговорити про те, яким чином росіяни взагалі опинилися в Каховці й захопили Запорізьку АЕС і хто в Україні спричинився до того, що Росія прийшла в Україну повномасштабною війною… Мухачов обговорює підрив ГЕС поза контекстом цієї війни.

Послухати монолоґи Мухачова на його ютюб-каналі «Свій до свого по своє», то він таки часто підкуповує свого глядача-слухача масною україноцентричною риторикою. Але ця риторика є не витвором звивин власного мозку нашого орателя, а банально і безсоромно поцуплених у інших людей ідей, думок і навіть стилістичних засобів.

Н. Мухачов і не приховує цього. Спійманий на гарячому, на прохання посилатися на першоджерело, він по-хамському заявив, що не буде посилатися, бо не хоче робити рекламу людям, у яких краде. Тобто він краще почувається в личині злодія, і, що дивно, його в цьому підтримує колишній ґенеральний прокурор і суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін.

(Зараз промайнула думка, що було б добре перевірити на наявність плаґіату кандидатську дисертацію В. Шишкіна «Конституційне право радянських громадян на оскарження дій посадових осіб, державних і громадських органів»)

Шишкін — не єдиний із відомих діячів, хто маячить за спиною Н. Мухачова. Як і Степан Хмара, Шишкін, можливо, став опорою для Мухачова через свою нерозбірливість. Ну, зачарував його молодий і гострий на слово молодий політик, як себе називає Мухачов, хоч у політику він так і не пробився.

Як колишньому ґнеральному прокуророві, Шишкіну, проте, годилося б поцікавитися, а що зв‘язувало (чи і зв‘язує) гіперактивного Мухачова з добре відомим Шишкіну особисто Віктором Медведчуком.

Ні, Мухачов ніде не появлявся на публіці і не потрапляв ув об‘єктив фотокамери з демоном української політики, кумом Путіна і одним із найбільших ворогів України Медведчуком. Наразі не відомо, чи ці двоє пересікалися особисто. А от що Мухачов упродовж років від Майдану 2014 року терся з людьми Медведчука, те задокументовано і на фото, і у відео… Мухачова ми бачили у компанії з Володимиром Рубаном. У співпраці із Надією Савченко Мухачов пробував створити політичну партію й реалізувати свої політичні амбіції.

Симптоматично, що Мухачова по суті викинули із «Суспільної системи» Віктора Жердицького. Наскільки можна зрозуміти жартівливе пояснення Жердицького, Мухачов там перестарався, переграв самого себе.

Відтак Н. Мухачов пішов у вільне плавання, і океанська хвиля викинула його на берех української діаспори в США. Зачарована україноцентричною локшиною, яку велемовний Мухачов навішує на вуха українцям уже не тільки в Україні, а у зарубіжжі, українська громада в Чикаґо віддала в його розпорядження цілу газету «Сурма» й чи не левову частку радіоефіру. І навіть розказує, якою має бути журналістика.

Побачимо, яким відлунням повернеться до Мухачова його ода підривові росіянами греблі Каховської ГЕС, внаслідок чого під п‘ятиметрову товщу води потрапили міста й села Херсонщини, тисячі людей людей втратили домівки і домашніх тварин, а вода понесла в Дніпробузький лиман і далі в Чорне море мільйони тонн смертоносного бруду.

Володимир Іваненко

До теми:

Подаємо добірку знімків, зроблених із супутника та дронів.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.