April 1, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

СБУ ЗАЙНЯЛАСЯ ЗНИЩЕННЯМ «МРІЇ»

1 min read

СБУ повідомила про підозру екскерівникам ДП «Антонов», чиї дії призвели до знищення «Мрії»

Служба безпеки зібрала ґрунтовну доказову базу на колишніх гендиректора ДП «Антонов», його заступника та начальника підрозділу з авіабезпеки.

За матеріалами слідства, напередодні повномасштабного вторгнення чиновники не допустили військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для підготовки до його захисту.

Такі злочинні дії призвели до тимчасового захоплення стратегічно важливого аеродрому, навколишніх населених пунктів і знищення літака АН-225 «Мрія».

«Ми ведемо об’єктивне розслідування цієї справи. Ті, хто фактично допоміг ворогу знищити один із символів України, мають понести заслужене покарання. І СБУ зробить для цього усе необхідне. А новий літак наша держава обов’язково побудує, бо «Мрію», як і Україну, неможливо зруйнувати», — зазначив Голова СБУ Василь Малюк.

СБУ становлено, що у період січня-лютого 2022 року посадовці прямо заборонили українським військовим зводити оборонні укріплення та фортифікаційні споруди на летовищі.

Для цього віддали розпорядження заблокувати допуск бійців Нацгвардії на територію об’єкта.

На підставі зібраних доказів слідчі Головного слідчого управління СБУ повідомили всім трьом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, яке призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків).

Двом фігурантам провадження обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Вживаються комплексні заходи для притягнення до відповідальності також колишнього заступника гендиректора ДП «Антонов», який наразі переховується від правосуддя. Його оголошено у розшук.

Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення.

Розслідування триває за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Служба Безпеки України

До теми:

Екскерівникам «Антонова», оголосили підозру — їхні дії призвели до знищення «Мрії»

Знищення літака Ан-225 «Мрія»: СБУ повідомила про підозру екскерівникам ДП «Антонов» — Мілітарний

Втрата «Мрії». СБУ підозрює екскерівництво «Антонова» в перешкоджанні законній діяльності

Від УСІМ:

Чи буде притягнуто до відповідальності тих державників України, хто попри попередження американських, британських та інших розвідок Заходу не вжив належних заходів на загальнодержавному рівні для убезпечення стратеґічних об‘єктів, зокрема і «Мрії»?

«Мрію» можна і потрібно було завбачливо перегнати в одну із країн Європейського Союзу.

До речі, за дев‘ять років війни Росії проти України так і не було розслідувано, з чиєї вини було знищено кораблі ВМС України, тобто кому забрало розуму (чи це була умисна бездіяльність?) вивести їх із бухти у відкрите мора, а потім перегнати до Одеси чи Миколаєва.

У країні, система урядування в якій заснована в умовах радянського авторитарно-тоталітарного суспільного устрою, ухвалення стратеґічно важливих рішень зосереджено в одному інституті, який фактично визначає політику держави, але не несе ніякої відповідальності за наслідки рішень, які він ухвалює.

Це — адміністрація/секретаріат/адміністрація/офіс президента України. Цей інститут обслуговує особу, яка несе лише політичну відповідальність.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.