February 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ХАРЧУВАННЯ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

1 min read

Як нечисті на руку люди заробляють під час війни

Однією з найобговорюваніших тем у ЗМІ України та в українському сеґменті соцмереж стало забезпечення Збройних Сил України продуктами харчування.

Виявляється, постачальники продуктів харчування для ЗСУ закуповують курячі яйця по 17 гривень за штуку при тому, як їх можна купити в мережах роздрібної торгівлі по 7 гривень за штуку, а безпосередньо у виборника за гуртовою ціною — по 4 гривні за штуку.

Таким чином, спостережено завищення цін на яйця для ЗСУ в рази й рази. Очевидно, що яйця — не єдиний продукт харчування, на якому хтось у Міністерстві оборони Українм нагріває руки на завищенні цін на тисячі й тисячі відсотків.

Про це пише, зокрема, газета «Зєркало нєдєлі» у статті «Як пацюки Міноборони під час війни “пиляють” на харчах для ЗСУ».

Міністерство оборони України оприлюднило свій коментар до цієї публікації щодо закупівлі послуг харчування військовослужбовців, в якому пише:

«Пріоритетом Міністерства оборони України була і залишається організація якісного та безперебійного харчування військовослужбовців, в тому числі – у зоні ведення бойових дій. Для цього Міністерством у встановленому законом порядку здійснюється закупівля відповідних послуг.

Відомості щодо змісту закупівель послуг харчування, які набули поширення в публічному просторі, розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману.

Міністр оборони Олексій Резніков вчора особисто звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання Комітету та заслухати вичерпну інформацію щодо порядку, обставин та результатів закупівлі послуги харчування військовослужбовців на 2023 рік за участі представників НАБУ та ДБР.

Міноборони готує матеріали до Служби безпеки України з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які наносять шкоду інтересам оборони в особливий період.

Нагадуємо, що Міноборони сповідує принцип нульової толерантності до корупції. Щодо епізодів, які набувають суспільного резонансу, незалежно від змісту та характеру подання інформації, проводиться службова перевірка. Стосовно процесу та результатів закупівель послуги харчування так само буде проведено внутрішню перевірку. У випадку виявлення порушень в діяльності посадових осіб Міноборони вони нестимуть відповідальність згідно закону.

Більш детальну інформацію з цього приводу буде оприлюднено за підсумками відповідного засідання Комітету, орієнтовно – у понеділок».

Прикметно, що МОУ зважило на доцільне навіть не згадати контракти, за якими воно здійснює закупівлю продуктів, не навело жодної цифри.

Віталій Шабунін, голова Центру Протидії Корупції прокоментував це так:

«Резніков закуповує харчі для військових у 3 рази дорожче роздрібних цін київських супермаркетів. На угоді в 13 млрд грн “пиляють” близько 4 млрд.

Йдеться про харчування у 2023 р. військових частин, дислокованих у далеких від лінії зіткнення Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.

Резніков законтрактував яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку. Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

Цей контракт розміром в 13 млрд грн Резніков уклав з типовою корупційною “прокладкою” ТОВ «Актив компані».

Фірма має статутний капітал у тисячу гривень і зареєстрована за адресою масової реєстрації у Києві. В 2021 року податкова анулювала їй свідоцтво платника ПДВ (через відсутність поставок і ненадання декларацій).

Угоду від імені МО підписав Богдан Хмельницький. Це той самий директор департаменту держзакупівель, у якого ще влітку проводили обшуки по справі щодо розкрадань 580 тис. доларів на амуніції для військових.

Далі мало би бути так: або Резніков спростовує інформацію журналістів, оприлюднивши цей контракт з нормальними цінами, або Резніков оприлюднює заяву про відставку. Третього варіанут тут не має».

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.