November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

СЬОГОДНІ В КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКІЙ ЛАВРІ

1 min read

Тиждень тому по ФБ ходило фото фрески з другого ярусу Успенського собору Києво-Печерської Лаври із зображенням “Padre_Mersedes”а разом із Онуфрієм та Володимиром Сабоданом.

Всі, хто це постив, обурювались тим зображенням і висловлювали здивування.

Сьогодні в храмі була безліч людей. Всі були у святковому настрої і увага всіх була прикута до святкової Різдвяної Служби.

Фото 2.

Мало хто звернув увагу на те, що зправа від головного входу храму, над лотком зі свічками розміщена фреска — галерея предстоятелів Києво-Печерської Лаври. За 900 років їх було багато, тому галерея ця розділена на дві групи. Перша група — засновники (фото 2), друга група — продовжувачі (фото 3). Зверніть на них увагу. Нікого не впізнаєте в першому ряду? (Фото 4).

Фото 3.

Якщо не впізнали, то “прообраз” сьогодні тихо стояв біля Нижньої Лаври, проводжаючи засмученим поглядом тих, хто йшов на святкову Службу Божу.

Фото 4.

Яку величезну, гіпертрофовану гординю має нести в собі ця людина, щоби в арендованому храмі ще при власному житті двічі (!) увічнювати свою фізію серед видатних людей минулого!

В найбільшій святині України — як у себе вдома.

Воістину, немає кордонів хамству та самолюбованню ФСБ-РПЦ-МП.

* * *

Розглядання фресок при повному освітлені (якого ніколи при екскурсії немає, а на служби до цього моменту я, зрозуміло, не ходив) породжує багато запитань. Якщо на фресці зображена світська особа, то вона, як правило, (чомусь?) в московському кафтані зразка 15-16 ст. А на фресці 2 Вселенського собору серед учасників, ну, прям жіноче обличчя. Словом, там ще багато цікавого.

В‘ячеслав Нестеров

До теми:

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.