February 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ПЛАҐІАТ — ЦЕ НАШЕ ВСЕ

1 min read

Людмила Пустельник зробила сердитий запис у своєму профілі на Фейсбуці, порушивши болючу і таку характерну для українського інформаційного простору проблему, відому як плагіат.

Плаґіат — частина не тільки інформаційного простору України, а не меншою мірою — й наукового.

Ми багато пишемо на цю тему. Володимир Іваненко присвятив цій проблемі ряд грунтовних статей.

На жаль, просвітку не видно. Можливо, доти, поки не почнуться реальні судові процеси, і плаґіатори вимушені будуть розплачуватися за заподіяння чималими коштами або відбувати покарання у в‘язниці.

* * *

ЛЮБИТЕЛІ ЧУЖОГО БАМБЕТЛЯ, ШИКУЙСЬ!

Кожного року – кожного, Чарльзе! – в перші дні січня пожинаю черговий «урожай» з крадіїв мого тексту про бамбетль, який виявився гіперпопулярним.

Створений ще 2020-го, відтоді нахабно присвоєний сотнями, а може й тисячами користувачів на фб — судячи з натовпів “творців” мого допису-спогаду, яких бачу постійно. Колись потягли в мене, підписали власними іменами, потім давай красти одне в одного, і теж казати – «це ми намалювали!».

Люди, ви що – в ч.м0zq.алів так гарно красти навчилися?! Без щонайменшої поваги до чужої інтелектуальної власності? Подають від свого імені, поширюють в групах, тішаться коментарями і репостами… Ви всі – співучасники злочину, привласнення чужої творчості, це — плаґіат і ганьба – вам!

Ок, а тепер про особливості національного репосту. Панове Пан Едзьо (Pan Edzjo) і адміни групи «Історичні фотоспільнота» недавно поширили мій текст. Пан Едзьо, щоправда, внизу тексту Global Village як джерело згадав, хоч і без гіперпосилання на лінк – чомусь. (З ним ми питання вже вирішили — пишу це речення вже після обміну з паном Едзьом коментарями і після того, як він таки вказав у себе на сторінці моє авторство.)

Отже, ланцюжок: Vladimir Slobodyan репостив від Пан Едзьо (Pan Edzjo) і поширив мій текст у “Історичних фото”. А пан Едзьо, своєю чергою, репостив від…

Ось тут мене чекало відкриття направду “зворушливе”, бо пан Едзьо скористався сторінкою чудового діаспорного журналу зі США Ukrainian People Magazine, який ще 3 січня 2021-го поширив на своїй сторінці шматок мого тексту про бамбетль, підписаний чомусь «Ірина Коваленко», не “Людмила Пустельник”! А ще минулого року, на ось цій же сторінці, я теж писала про те, що текст — мій! І тоді ж делікатно вказувала журналові, “одному діаспорному виданню”, сподіваючись на розуміння, що помилку варто би виправити. Та ба. А я колись, було, фрілансила для того ресурсу… Редакторка журналу — Olga Ruda! Чекаю ваших пояснень і вибачень, пані та панове.

Оригінал – нижче, прошу ознайомитися з повною версією. Вперше був надрукований ще 2020-го на сайті Global Village, власником і редактором якого була я. Потім сайт знищили добрі люди з рф, він був відроджений у новій версії Global Village Home: «Битва бамбетля».

Більшість оригіналів публікацій у мене збереглися, і довести моє авторське право у суді не буде жодною проблемою. Сподіваюся, до цього доводити не треба буде —наразі мені вистачить ваших вибачень. Чекаю, але не більше 24 год.

Нагадую: прославлю на всю мережу кожного, хто і далі крастиме мої тексти!

Людмила Пустельник

До теми:

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.