June 25, 2022

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

АЛЯ ШАНДРА: ЩО ЗА СКРОМНІСТЮ УКРАЇНСЬКОЇ ЖУРНАЛІСТКИ

1 min read

Є така скромна журналістка Аля Шандра. Скромна в тому сенсі, що вона не ходить по ефірах і не вилуплює очі з-під окулярів, презентуючи якесь псевдорозслідування. Але це саме вона після саміту “нормандців” у Парижі підловила зеленських на тому, що вони опублікували не той текст комюніке, який реально було підписано в Парижі. Це вже потім днрлнр діячі помітили це і підняли шум.

Але в цьому епізоді просто про уважність і прискіпливість. А я хочу про аналітичний розум. Коли стався витік сурковської пошти саме Аля разом з британцем Робертом Сілі проаналізувала весь масив інформації, систематизувала його і виклала у вигляді розслідування.

Іронія полягає в тому, що наші ЗМІ не звернули на цю публікацію уваги. Розголос роботі надало те, що вона була опублікована в британському журналі RUSI. Деякі публікації були зроблені в британських ЗМІ, які посилалися на Боба Сілі. Це спричинило вибух в українських ЗМІ також, адже “британські вчені” встановили.

Іронія й у тому, що просто добра українська робота не отримала би такого резонансу. Це яскравий приклад провінційності мислення українських ЗМІ, коли для них вагоме лише те, що вийшло за кордоном.

Загалом такі роботи мали б бути дороговказом на тривалий час для українських політичних журналістів, адже там маса матеріалу про агентів впливу Кремля в Україні, втому числі і в журналістському середовищі.

У моїй книзі про волонтерський рух буде розділ, присвячений інформаційному спротиву. Аля Шандра буде однією з героїнь цієї книжки, яка підтримується фондом “Відродження”.

Раптом хтось зацікавиться, то ось лінк на аналіз від Алі Шандри і Роберта Сілі.

Юрій Луканов

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.