November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ШИЛО «НОВОГО ВРЄМЄНІ» ВИЛАЗИТЬ ІЗ МІШКА «РАДІО NV»

1 min read

Як Нацрада з телебачення і радіомовлення «захищає» державну мову

28 липня 2023 року головний редактор «Радіо NV» Олексій Тарасов вів свою щоденну передачу на цьому радіо з 14-00 до 16-00. За цей час у нього були бесіди з такими гостями студії:
‒ Іґаль Лєвін (блогер-аналітик, старший лейтенант сухопутних військ Армії оборони Ізраїлю);
‒ Сєрґєй Ауслендер (ізраїльський воєнний журналіст);
‒ Аліна Терехова (ветеранка російсько-української війни);
‒ Гія Хухашвілі (грузинський опозиційний політик).

Усі ці чотири передачі були російськомовними, бо таких гостей собі вибрав Тарасов ‒ сам він російськомовний, українською йому спілкуватися важко, зате російською він говорить удвічі швидше і майже грамотно, на відміну від української, яка в нього кострубата і з безліччю помилок.

Але таким чином цей головний редактор загальноукраїнського FM-радіо ґвалтує і чинний в Україні мовний закон, і радіослухачів, які його слухають. Чому він собі це дозволяє? Бо головний редактор ‒ сам собі хазяїн? Чи над ним є інші хазяї, які фінансують це радіо і вимагають його віщати мовою окупанта?

Мовна поведінка головного редактора, очевидно, є прикладом для інших ведучих цього радіо ‒ Івана Яковини, Павла Казаріна і Юрія Мацарського, які ведуть свої передачі ВИКЛЮЧНО російською мовою, зневажаючи цим і слухачів – громадян України, і саму нашу державу.

Передача Тарасова в YouTube.
Мій допис у Facebook.

Адреса офісу «Радіо NV»: м. Київ, вул. Кирилівська, 86

У серпні ц.р. я написала скаргу на ім’я уповноваженого із захисту державної мови Тарасові Кременю:

Шановний пане Тарасе! Сподіваюсь, що Ви зможете застосувати відповідні засоби впливу щодо головного редактора «Радіо NV» Олексія Тарасова і зобов’яжете цю особу, а також його колег дотримуватися у своїх передачах належного мовного режиму.

Уповноважений (назвавши, правда, мене не моїм ім’ям) відповів мені, що це не його парафія і він перенаправляє моє звернення на адресу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для розгляду та відповідного реагування.

21.08.23 р. уже Нацрада мені надіслала листа, в якому повідомила, що на підставі мого звернення їхні фахівці провели добовий моніторинг ефіру радіо NV і з’ясували, що частка ведення програм державною мовою там становить аж 88% добового обсягу ведення програм, і це відповідає нормі відповідного закону “Про медіа”.

Тобто виходить, що завдяки тому, що колеги Тарасова у своїй більшості ведуть передачі українською, сам головний редактор цього радіо Тарасов може і далі вести свої передачі комфортною для нього російською мовою.

Отакі в нас закони, панове, на 33-му році Української Незалежності, причому під час російсько-української війни…

Ірина Магрицька

Додатки:

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.