November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ДОКТРИНА ПОРАЗКИ

1 min read

Першого грудня поховають волонтерський рух

Захищати Народ мали б першими піти саме “слуги народні”. Така вже в них сутність. Але, із гарячої підтримки того самого народу… “слуги” визнані недоторканими, божественими та офігенними носіями сакральної цінності. І Боже збав, щоб вони постраждали, ну хоч на трішечки…

Народ знову обрав стратегію власного пожертвування за нікчемні та примарні бздури. Ментальні химери із легкістю здолали здоровий глузд. Народ вирішив лягти в землю замість очиститись, подорослішати та битись з ворогами на всіх фронтах…

“Слуги”… будуть жити недовго, навіть коли перемелють власний Народ… У чужому середовищі їх швидко зроблять рабами та тими, кого вони сьогодні із презирством нищать…

Олександр Новохатський

* * *

Не можу спати вже другу добу…всі думки про те, що робити далі… Перше грудня — це день, коли поховають волонтерський рух в Україні.

Вже сьогодні, один закордонний фонд повідомив, що припиняють з 1.12 допомогати Україні.

Я от не уявляю, як перед тим, щоб отримати допомогу для цивільних, я повинна приїхати наприклад в Мар’їнський район і під канонаду ходити по хатах і брати у людей дані, їх підписи із запитами того, що потрібно. А потім, якщо, звісно, оформити все правильно, я знов приїжджаю до цих людей і під обстрілами ходжу та роздаю ото все. Мабуть, та не мабуть, а точно, ті люди, що створили цей документ, ніколи не розвозили гуманітарну допомогу там, де постійні обстріли, де люди вилазять швидко з підвалів, хапають ту допомогу та знов у підвал.

Опис… взагалі “чудова” графа.. Люди, які за кордоном збирають допомогу, так і мріють сидіти і переписувати: “Ага, шампунь 200 мл для щоденного використання, а це шампунь 450 мл для всієї родини. О, а це зубна паста дитяча від 0–6, а це дитяча паста від 6–8 років.” Або: “серветка марлева 1010 — 50 шт, серветка 2015, 3*3 і тп, лейкопластир тонкий, лейкопластир на котушці, лейкопластир широкий, а ото вузький…” І так усю ту тонну, яку вони нам пересилають. Люди, що писали це положення ви серйозно?

Один американець сьогодні мені сказав : “Вибач, але я краще відвезу допомогу в Африку. Бо я не маю стільки часу, ресурсів, людей, щоб робити оте все, що прописано. Дивно, ми робимо все, щоб допомогти вам, а ви робите все, щоб цю допомогу не отримати”.

Але головне: Чому ми повинні звітувати перед тими, хто не має жодного відношення до допомоги? Чому замість того, щоб зайнятись забезпеченням всього, що на себе взяли волонтери, вони просто вбивають волонтерських рух? Це якийсь сюр…

Марина Пилипенко

* * *

… Ви мало знаєте, я бачу, про David Braun (Давида Арахамію) То я вам розповім. Давид — він був колись волонтером. Одним з засновників одного з найбільших волонтерських фронтових фондів України, People’s Project – який ще називався Всеукраїнським волонтерським центром. Ну, про всеукраїнський це вже було перебільшенням, але піпли добряче свого часу допомогли фронтам України. Я бачила, я свідок.

Давида Брауна знало українське олдове волонтерство. Давид Браун був спіавтором різних ініціатив порошенківського часу – ініціативи ці були різного рівня успішності. Це щоб сказати м’яко. Бо всякого бувало.

Ну, тобто, ви зрозуміли. Людина діяла дуже близько до волонтерства, практично зуби в зуби. Практично стояла біля витоків суто волонтерського руху.

Зараз Давид — політик, депутат, голова фракції, це вам не аби що. І саме тому я хочу запитати: Давиде, а ти бачив оцю порнографію? А що ти про все це думаєш, David Braun?

А я тобі скажу, що думаю про все це я. Те саме, що і тоді, в 2014 році, коли ви разом з Юрою Бірюковим намагались перевести волонтерство на спільнокошт – так-так, Юра Бірюков мріяв про те, щоб волонтери збирали кошти кожен на свій фонд, а потім пересилалось це все на кошт загальний, і обрана комісія щоб вирішувала, якому підрозділу надавати допомогу.
Не згадаю твоєї позиції в цій маячні на той час – але мушу повторити те саме, що я казала і тоді:

1. Підвищувати рівень бюрократії у волонтерській звітності (отриманні допомоги тощо) під час війни – це рубати гілку під волонтерством загалом.

2. Рубати гілку під волонтерством загалом в роки ТАКОЇ загрози над країною – це покінчити з волонтерством

3. Покінчити з волонтерством – це повністю задавити рейтинг і без того партії-камікадзе “Слуг народу”

4. Можливо, викликати громадянську війну в охопленій визвольною війною країні.

Чому я звертаюсь до тебе, Давиде? Бо ти все ж був волонтером. Колись. Давно. Можливо. Тому якось напруживши пам’ять, ти можеш уявити наступну картину – ось просять в тебе термінової підмоги під Авдіївку. Там гинуть пацани, кожного з них ти знаєш особисто. Ну, та хоч командира особисто знаєш.
І ти кажеш їм: «Все дамо. Тільки от ето там, пацани. Мені треба зараз згенерувати електронний підпис, подати електронну заяву, дочекатись, доки мені присвоять номер. Потім внести список вантажів, які я очікую. Потім ви напишіть мені листа з печаткою та підписом, що маєте потребу в цій допомозі. Потім ми дочекаємось інвентаризаційного опису цієї допомоги. Ну, і на облік там все поставите, бо коли ви подаєте листа з проханням, ви мусите це все ставите на баланс. Ало! АЛО! Ало, пацани! Та шо со связью? Шо? Загинули? А командир? Теж загинув? А хто ж мені надасть листа? З печаткою…»

Уявив? При цьому я не знаю, як загалом видавалась підмога від ваших People’s Project – але я була свідком однієі передачі. Вона становила суму на пів мільйона гривень. Видавалась якраз під Авдіївку, яке співпадіння. І якраз в гарячий момент. Щоправда, до вторгнення. Ну, та ти знаєш, під Авдіївкою завжди було спекотно.

Так-от, ця допомога видалась без актів прийому-передачі, без вимоги постановки на облік. Без офіційного листа. Тобто, небожителі-великі-фонди теж начебто розуміли необхідність трьох основних складових доставки допомоги:

 • швидко
 • вчасно
 • без зайвої бюрократії

ТО НАХРІНА ВИ ВВОДИТЕ ЇЇ ЗАРАЗ, МАТЬ ВАШУ ТАК?
Зараз, коли країна горить вся, а не лише Авдіївка. Зараз, коли треба боротись за спрощення всих процедур, поклавши їх під поступ трьох слонів:

 • швидко
 • вчасно
 • без зайвої бюрократії
  Вам набридло гратись в політику, захотілось на звалище історії?
  Вам громадянської війни захотілось, суки бюрократичні?
  та вас же попалять і повішають, ви що, не розумієте? Навіть коли це буде зроблено суто віртуально.
  А коли ні?

David Braun, прочитай цю порнографію, прошу. І тільки не кажи мені, що ти цього не бачив. І не кажи, що не розумієш, як обезголовлює оця гидота весь волонтерський рух України.

Читаємо ще раз, як буде ввозитися ГУМАНІТАРНА допомога після 1 грудня 2023 року (постанова КМУ №953 від 05.09.2023 р.):

 1. ОТРИМУВАЧ генерує кваліфікований електронний підпис
 2. ОТРИМУВАЧ подає електронну заяву про реєстрацію до СИСТЕМИ, яку веде Мінсоцполітики
 3. СИСТЕМА автоматично присвоює ОТРИМУВАЧУ номер в системі
 4. ОТРИМУВАЧ вносить інформацію про КОЖНУ партію товарів, які ПЛАНУЄ ввозити на митну територію України:
  ✔️товарна група вантажу за УКТЗЕД;
  ✔️кількість та вага кожної групи товару;
  ✔️відсоток зносу або термін придатності;
  ✔️письмова пропозиція ДОНОРА (дарчий документ) або рахунок-фактура;
  ✔️листи НАБУВАЧІВ щодо потреби в гуманітарній допомозі;
  ✔️ПЛАН розподілу гуманітарної допомоги між НАБУВАЧАМИ.
 5. СИСТЕМА автоматично присвоює такому переліку товарів УНІКАЛЬНИЙ код гуманітарної допомоги – це є фактом визнання товару гуманітарною допомогою строком на 9️⃣0️⃣ днів
 6. ОТРИМУВАЧ або його представник (водій) подає ДЕКЛАРАЦІЮ для митного оформлення таких товарів, яка повинна містити номер ОТРИМУВАЧА в системі та УНІКАЛЬНИЙ код гуманітарної допомоги (в електронній формі або паперовій формі у пункті пропуску через митний кордон)
 7. Подання декларації без УНІКАЛЬНОГО коду гуманітарної допомоги НЕ дозволяється
 8. Ввезення гуманітарної допомоги за ДЕКЛАРАЦІЄЮ дозволяється протягом 3️⃣0️⃣ днів з дати її створення
 9. Перелік товарів, заявлений у ДЕКЛАРАЦІЇ, повинен відповідати переліку товарів у СИСТЕМІ під УНІКАЛЬНИМ кодом (за категоріями та найменуваннями товарів, кількістю місць, кількістю штук та вагою/ об’ємом)
 10. При НЕВІДПОВІДНОСТІ цих даних посадова особа митниці ВІДМОВЛЯЄ у пропуску вантажу як гуманітарної допомоги на територію України (результат – або формальне дублювання даних без перевірки товарів, або повний огляд товарів у пункті пропуску)
 11. ОТРИМУВАЧ (бюджетна установа) протягом 1️⃣5️⃣ днів після митного оформлення товарів формує в СИСТЕМІ (у власному електронному кабінеті) ІНВЕНТАРИЗАЦІЙНИЙ опис фактично отриманої гуманітарної допомоги – внутрішній первинний документ (акт)
 12. ІНВЕНТАРИЗАЦІЙНИЙ опис гуманітарної допомоги складається за категоріями та найменуваннями товарів, кількістю штук та вагою/об’ємом, а також (❗️❗️❗️) ЦІНОЮ за одиницю товару та ПЕРВІСНОЮ (справедливою) вартістю
 13. При невідповідності ФАКТИЧНО отриманої гуманітарної допомоги за категоріями та найменуваннями товарів, кількістю місць, кількістю штук та вагою/об’ємом, зазначеними в ДЕКЛАРАЦІЇ, ОТРИМУВАЧ зобов’язаний в СИСТЕМІ сформувати та подати ІНВЕНТАРИЗАЦІЙНИЙ опис фактично отриманої гуманітарної допомоги, що Є ІНФОРМУВАННЯМ ПРАВООХОРОННИХ органів про таку невідповідність
 14. ОТРИМУВАЧ гуманітарної допомоги до 1️⃣5️⃣ числа місяця, наступного за місяцем митного оформлення товарів, подає ЗВІТ про наявність і розподіл гуманітарної допомоги, який формується в електронному кабінеті СИСТЕМИ або завантажується в СИСТЕМУ з накладеним електронним підписом ОТРИМУВАЧА
 15. У ЗВІТІ зазначаються кожен НАБУВАЧ гуманітарної допомоги – юридична особа, сукупно НАБУВАЧІ – фізичні особи, а також адреси (населений пункт, вулиця, будинок) КОЖНОГО місця фактичного розподілу гуманітарної допомоги
 16. Задекларована гуманітарна допомога, щодо якої не подано ЗВІТ протягом 9️⃣0️⃣ днів після митного оформлення, вважається використаною НЕ за ЦІЛЬОВИМ призначенням
 17. ОТРИМУВАЧ (крім бюджетних установ) втрачає статус ОТРИМУВАЧА у разі неподання ЗВІТУ протягом 9️⃣0️⃣ днів після митного оформлення товарів
 18. Повторна реєстрація ОТРИМУВАЧА – не раніше ніж через 6️⃣ місяців
 19. КОНТРОЛЬ за ЦІЛЬОВИМ використанням здійснюють Нацсоцслужба, податкові та правоохоронні органи
 20. Моніторинг даних щодо гуманітарної допомоги та її розподілу проводить Нацсоцслужба

… дайте репости таких постів, чи що.
Бо коли рубають гілку під волонтерством – навіть непричетним стане гірше. Набагато гірше.

Пост Iryna Guk
https://www.facebook.com/iryna.guk/posts/7319820258056035

пост Yuri Giraffe Kubrushko
https://www.facebook.com/yuri.zhiraff/posts/pfbid02fw9wBpiCJQhL1ky4epmiY3Q8aCmYVeaBUtZ3sbjnUJDwXv8xrNdqZfoLyx1nt9GYl

пост Катерина Зірка
https://www.facebook.com/katerina.zvezda/posts/10225459355414941

пост Уляна Кузик
https://www.facebook.com/ulyana.kuzyk/posts/7111895345497593

Пост Марина Пилипенко
https://www.facebook.com/marina.shlaypina/posts/pfbid0v7BR2XVya4NCwkK7QPBdjFyGHGMBcpstduPuueh15LzZPsKSYvyAzVdcQpVrpCHEl

Пост Zoya Shkurko
https://www.facebook.com/zoya.shkurko/posts/pfbid0X9agVQ1wxdWp8pe7RN9YemASxpqZ8gecVXeAQ2rY7UTjUwhNSj8VfXahqJZMN6ejl

Пост Anna Yabluchanska
https://www.facebook.com/anna.yabluchanskaya/posts/pfbid0SjbMCLvDs1V67UZSLDrkpPNLA7LFsvYHNTGatEftmcBVBVReWNk5oFFVX9uipictl

Діана Макарова

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.