November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЧУЖОЇ БІДИ НЕ БУВАЄ

1 min read

До подій у Нагірному Карабаху

Мабуть, мало хто в нас замислюється над тим, що Азербайджан переміг вірмен завдяки підтримці москви в першу чергу. І це драматичне полишення рідної землі тисячами й тисячами карабахців під загрозою етнічної чистки і бузувірства “переможців” теж результат злочинної змови двох авторитарних правителів.

Не було б путінської згоди, Алієв не наважився б на війну. До того ж 44-денна карабаська війна 2020 р., власне, і навіяла путіну ідею бліцкригу. Зрештою, й подальші події довкола Нагірного Карабаху, які призвели до падіння невизнаної Республіки Арцах, також відбувалися не без участі кремля і за путінськими лекалами.

В результаті ми з вами стали свідками трагедії самобутньої етнічної спільноти з своєю особливою субкультурою, мовою, фольклором, яку змусили під страхом смерті полишити рідні села й містечка, виплекані батьками й дідами сади й старовинні церква та монастирі, рідні місця, на яких віками жили предки карабахців.

Ну, а для нас українців це, на жаль, нагадує те, що пережили десятки й сотні тисяч українців Волині, Східної і Західної Галичини в 40-х роках, а мешканці південних районів України переживають у наші дні. І ми, мабуть, як ніхто, знаємо, що чужої біди не буває.

Олександр Божко

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.