September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ВИ НЕ ВІРИТЕ В УКРАЇНСЬКУ УКРАЇНУ?

1 min read

Як поляки українізують російськомовних українців

Познань, сьогодні. Чекаю на трамвайній зупинці. Надійшла група громадян України. Російськомовна тітка і десятеро дітей різного віку. Двоє найстарших хлопців — українськомовні. Уся решта — дітки по 5, 6, 7 років —російськомовні.

Зайшли ми всі до трамваю. Я сів, діти стоять. Трамвай рушив, діти захитались, згадані хлопці на мене впали. Попросили польською вибачення.

Я кажу українською: “Усе гаразд, хлопці, це не страшно. Страшніше, що вас ця тітка русифікує”.

Хлопці: “Вибачте, нам теж прикро, дивіться, тут усі російською розмовляють”.

Я: “Бачу, тримайтесь, слава Україні”.

Тітка бачила нашу розмову, але не чула. Покликала хлопців і запитала, “што хатєл дядя” і чи “замечанія дєлал”. Хлопці пояснили.

Тітка отетеріла і почала вигукувати, що їй так “удобнєє” і це не моя справа.

Я встав і спокійно, щоб не стривожити дітей, сказав, що це таки моя справа, бо я не поїхав до неї в Данєцк робити їй зауважень, а вона приїхала до мене, завезла до Польщі русский мир і виховує чергове покоління потенційних українців на русскомирних малоросів, які до Познані через років 10 покличуть Путіна. І це таки моя справа.

Тітка замовкла і більше до дітей російською не зверталась. Перейшла на українську.

Коли вони виходили, хлопці зі мною попрощались і було видно, що були мені вдячні.

* * *

Одна одеситка, яка тепер умостилась жити в Варшаві мені написала, що моя історія мною вигадана.

Спершу мене це обурило, бо ж вона явно мені втовкмачує, що я брехун. Але згодом мене вразило інше. Одеситці не вкладається в голову, що хтось може російськомовній виховательці звернути увагу, аби вона дітей не русифікувала. І якщо таке громадянці України не вкладається в голову, то це моторошний доказ, як ви вже збайдужіли до російщення (навіть дітей) і як ви ставитеся до русифікації наймолодших ваших громадян. Вас це не жахає?

Якщо тепер мільйони маленьких громадян України далі розмовляють мовою чотиристарічного ката вашого народу, то коли буде Україна? Вона ж ніколи не буде так українськомовною як польськомовною є Польща. Ви вже змирилися з цим, що ви приречені і що це ніколи не зміниться. Я неодноразово чув у Польщі поляків, які були сильно вражені, що ваші діти розмовляють російською. Бо ж скільки можна посилатись на СРСР? Україні 32 роки.

Німецькомовну Польщу влада цілком ополячила за 30 років (1920–1950), а ще в міжчасі була війна! Ви не вірите в українську Україну, так?

Пшемислав Ліс-Маркевич

Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.