September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЖУРНАЛІСТИКА І… ТЕНДЕР

1 min read

Приватна компанія, пов‘язана з Зеленським, сифонить кошти з держбюджету?

Народний депутат, журналістка за фахом, Ірина Геращенко написала у своєму Твіттері: «Телеканал FREEДОМ замовив написання текстів по 4 тис грн за 2 тис знаків, на 2,5 млн. Тендер оголосили 2 серпня і вже завершили. Переможець — ТОВ “ІМАЖИНАРІУМ”. FREEДОМ платитиме за 2 тис знаків 4 тис грн, тоді як ціна в середньому становить 60-120 грн за 1 000 знаків».

Оплата текстів у десять-п‘ятнадцять разів вище за середню, як сказано у цьому повідомленні, звичайно, шокує. Як пересічного громадянина України, який одержує за свою працю зарплату, близьку до мінімальної, так і, зокрема, журналіста, який задовольняється означеною «середньою ціною».

Проблема, однак, не в цьому. Проблема — в тому, що журналісти й журналістика у обговорюваному випадку знищені як явище, а талант як ключовий чинник і журналіста, і журналістики підмінено якимось безликим ТОВ з чудернацькою назвою «Імажинаріум».

Як не дивно, але «Імажинаріум», схоже, не має вебсайту. У Єдиному державному реєстрі види діяльності ТОВ «Імажинаріум» описано так:

«Компонування кіно- та відеофільмів, телевізійних програм, Розповсюдження кіно- та відеофільмів, телевізійних програм, Демонстрація кінофільмів, Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність, Діяльність у сфері права, Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування, Консультування з питань комерційної діяльності й керування, Рекламні агентства, Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації, Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки, Спеціалізована діяльність із дизайну, Організування конгресів і торговельних виставок, Діяльність інформаційних агентств, Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.».

У цьому контексті виникає цілком закономірна підозра, що «Імажинаріум» напевно буде займатися компонуванням відеофільмів, і телевізійних програм для телеканалу «Freedom», тобто виконувати те, чим повинен займатися сам телеканал (інакше для чого він існує?). І власне цим напевно обумовлені тарифи за «написання текстів».

У описі видів діяльності «Імажинаріума» навіть не згадано, що що це ТОВ спеціалізується на написанні текстів і що має у своєму складі потужну групу журналістів-текстовиків, здатних продукувати талановито написані сценарії телевізійних передач, і тим більше виконувати повсякденну журналістську роботу — робити телерепортажі, проводити телеінтерв‘ю і т.ін.

У «Імажинаріуму», схоже, немає навіть модних у теперішніх суспільних реаліях «копірайтерів».

Очевидно, що телеканал «Freedom» опустився до того, що справжню тележурналістику підмінили якимось безликим і бездарним продуктом, створюваним за державним контрактом приватною компанією, яка чим тільки не займається (вчитайтеся в більшу частину опису після згадки про причетність компанії до телеіндустрії).

Пошук «Імажинаріуму» в Ґуґлі видає нагора поряд із українським «Імажинаріумом» інформацію про однойменну юридичну особу на теренах Росії. Прямого зв‘язку між цими бізнесовими «тезками» не простежується, але опосередковано дещо їх якщо не поєднує, то робить схожими. Це — «тєріторія творчества», «крєатівноє пространство» тощо. Закрадається думка: а раптом вони… родичі.

З ким точно простежується зв‘язок ТОВ «Імажинаріуму», так це з ТОВ «Зе-Медіа». Ось опис видів діяльності «Зе-Медіа»:

«59.11 Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм 59.12 Компонування кіно- та відеофільмів, телевізійних програм 59.13 Розповсюдження кіно- та відеофільмів, телевізійних програм 59.14 Демонстрація кінофільмів 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність 69.10 Діяльність у сфері права 69.20 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування 73.11 Рекламні агентства 73.12 Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації 73.20 Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки 74.10 Спеціалізована діяльність із дизайну 82.30 Організування конгресів і торговельних виставок».

Ця компанія проявилася під час президентських перегонів 2019 року, здійснивши опитування електорату на замовлення виборчого штабу Володимира Зеленського:

Ресурс «Mind.ua» 2020 року повідомляв, що перед виборами до Верховної Ради України «Опитування Зеленського» проводила ця ж компанія «Зе медіа».

А 2021 року, як писав «Детектор медіа», «Дом» замовляв власнику «Зе медіа» за 12 млн грн виробництво токшоу з Андрієм Пальчевським.

Цікаво, чи не так?

Ну, і що стосується цін на послуги. Напевно журналісти-середняки заслуговують оплати за свою працю у розмірі 60–120 гривень за тисячу знаків. Але ми не проти й того, щоб справді талановиті, видатні україноцентричні журналісти, знані в Україні і світі, за свою роботу одержували в десятки разів більше.

До теми:

Телеканал FREEДОМ замовив написання текстів на суму понад 2,5 мільйона гривень (фото)

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.