September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЗАКРИТА ЗОНА​

1 min read

Укроборонпром: зрадники в системі?

Володимир Зеленський просто звільнив з посади голову “Укрооборонпрому” Юрія Гусева. Його перебування у цьому кріслі супроводжувалося такими скандалами, яких не знав жоден інший керівник. Ця діяльність по-хорошому мала б бути розслідуваною слідчими органами.

2021 рік. Американська компанія Bell Trexton заперечила видачу ліцензії “Укроборонпрому” на складання в Одесі вертольотів Bell UH-1 “Ірокез”. Це сталося після того, як голова “Укроборонпрому” Юрій Гусєв заявив, що влітку на Одеському авіаційному заводі почнуть виготовляти американські військові вертольоти.

Нардеп від депутатської групи «Довіра» Андрій Кіт 4 березня 2021 року під час пленарного засідання Верховної Ради України заявив про «явну приналежність» заступника гендиректора «Укроборонпрому» з маркетингу та збуту Михайла Морозова до російських спецслужб. Підприємство обіцяло перевірити цю інформацію і на період розслідування відправило Морозова у відпустку.

Державне київське конструкторське бюро “Луч” офіційно повідомило, що серед керівництва Держконцерну “Укроборонпром” перебувають державні зрадники.

Мова йде про заступника Генерального директора ДК “Укроборонпром” Романа Забарчука та начальника управління високоточної зброї Андрія Артюшенка. Відповідно до заяви КБ, ці дві особи 18 березня, за допомогою зброї та катувань намагались дізнатися про місцезнаходження ракет та комплектуючих до комплексів “Скіф”, “Корсар”, “Вільха”, “Нептун”, а також місцезнаходження підрозділів які їх отримали.

Відповідно до повідомлення ДККБ “Луч”, санкцію на катування Забарчук та Артюшенко отримали безпосередньо від Генерального директора ДК “Укроборонпром” Юрія Гусєва. Жертвою катувань став в.о. директора ДП “Спецоборонмаш” Сердюк Д.О., який 24 лютого організував пошуково-організаційні роботи і зміг врятувати та передати до військових формувань України та підприємств військово-промислового комплексу десятки тон боєприпасів та комплектуючих до них.

Колишня нардеп, а нині військова Тетяна Чорновол звинуватила керівництво “Укроборонпрому” в тому, що воно нічого не зробило для порятунку ракет. “Вже почалася війна, а Укрооборонпром нічого не робив, щоб врятувати ракети. І коли ми у ночі під обстрілами все це рятували, я не бачила жодного представника “Укроборонпрому”. Чорновол зауважила, що Укроборонпром почав активну діяльність, коли склади були знищені й коли Державне бюро розслідувань почало переслідувати тих людей, які врятували ракети й передали військовим Збройних сил України.

Окупанти повністю зруйнували Ізюмський приладобудівний завод, що входить до складу концерну «Укроборонпром». «Протитанковий ракетний комплекс українського виробництва «Стугна-П» вироблявся на Державному підприємстві «Ізюмський приладобудівний завод» Керівництво концерну не вжило заходів щодо його евакуації, хоча до Ізюма окупанти дійшли далеко не одразу.

Аеропорт “Антонов” і літаки, які там знаходилися, були знищені після 24.02.2022.

“Є документ, що за день до війни, 23 лютого, на всі підприємства Укроборонпрому, до якого входить держпідприємство «Антонов», надійшов лист з підписом гендиректора Юрія Гусєва. В ньому було сказано — без паніки нічого страшного немає. Це позиція президента та міністра оборони. Люди, які хотіли врятувати літак «Мрія», отримавши такого листа, не змогли піти проти керівництва. Згідно зі статутом Укроборонпрома, саме гендиректор має контролювати збереження майна членів концерну. Тому це або службова недбалість, або Укроборонпромі засіли люди, які співпрацюють з ворогом”, — заявив в ефірі одного з телеканалів колишній народний депутат Віталій Купрій.

Що особливо цікаво, більшість з вищевказаних очільників «Укроборонпрому», щодо яких висловлювали підозри у зраді, продовжили працювати в системі. А потім Зеленський ставить питання: а де ж власні дрони та інша зброя? І справді, де?

Тетяна Панфілова

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.