September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

З ВЕЛИКОЇ ХМАРИ МАЛИЙ ДОЩ

1 min read

Найжорстокішим покаранням для головного одеського військкома Є. Борисова було б підселеншя його в камеру до колег. Жили собі хлопці, працювали, як звикли, вирішували питання, а тут – бамц! Цей йолоп з його півмісячними прогулами, відтягуванням під час війни на Сейшелах, автомобілями преміум-класу, нерухомістю на мільйони доларів в Іспанії… «Розжалували» б військкоми полковника за усіма і правилами (бо військові), і поняттями (бо в тюрмі). По-перше, від обіди, що, виявляється, можна було й так по-серйозному, а не скромно, як вони. По-друге, що тепер на них звернули увагу.

Знадобився Борисов, щоб Зеленський зацікавився роботою структури, що вирішує одне з найголовніших питань існування держави, яка веде війну з противником, що переважає насамперед величиною людських ресурсів. Будуть вчасно, за законом і справедливістю, поповнюватися війська – буде перемога. Схоже, що президент це зрозумів. Навіть складається враження, що важливе державне питання зачепило його не «для протоколу», а за живе.

23 липня Зеленський дав термінове доручення міноборони, усьому правоохоронному блоку перевірити військкомати в Україні, «щоб вони не ганьбили нашу державу». І вже через день заслухав перші, як сам сказав, «невтішні результати» та пообіцяв, що «правоохоронці реалізують їх у законний спосіб, і суспільство все побачить». Наголосивши при цьому, що нехай військкоми та чиновники, не думають, «нібито можна нахабніти десь у тилу».

Населення раптом із «подивом» дізналося, що синові начальника одного із райвійськкоматів Львова таємничі люди на знак незрозумілої подяки подарували садибу за 876 тис. грн. Начальники Рівненського обласного та районного військкоматів за допомогою бандитської бити влаштовували екзекуцію підлеглому, що планував їх «здати»; в одного з них знайшли наркотики. У Чернігівському військкоматі насильно затримували та вручали повістку адвокату, який прибув надати правову допомогу клієнту… Пішли чутки про порушення десятків чи сотень кримінальних справ.

В Європі сказали б, що президент, взявшись за військкомів, поставив на кін свою репутацію. В Україні так не скажуть – сто років не чув, щоби хтось поняття «репутація» та «політик» ставив поруч. У нас звично, що гучні справи та обіцянки «порвати на шмаття» закінчуються пшиком (Баканов, Татаров, Кирило Тимошенко…), що про «золоті яйця» міністр Резніков «не знав», а дізнавшись, вирішив надалі подібного не допускати, створивши у себе Департамент з питань запобігання та виявлення корупції. Чим і заспокоїв президента.

Цікавий момент у сучасній історії… Як завжди, «з великої хмари малий дощ» чи «буває, що й дрючок стріляє»? Президент раптом згадає, що не лише комік, а й ніби юрист і чув щось про невідворотність покарання. без якого не лікується жодна болячки держави? І підуть військкоми, що позажиралися, стрункими рядами на нари… Чи в ОП, за прикладом Резнікова, вирішать питання «кардинальніше»: створять Департамент з питань запобігання поборам, свавіллю та наркоманії в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військкоматах)?

Багато від чого залежить подальший перебіг подій. А насамперед, чи працюють військкоми “автономно”, чи як, наприклад, митники – «у системі». І систематично відстібають на самий верх. Чи існує така система, знає Єрмак. Але не скаже.

Валентин Коржов

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.