September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЗАГРОЗА ЗАСТОСУВАННЯ ЯЗ ВИРОСЛА

1 min read

Змушений скорегувати свій прогноз щодо можливого використання недоіперією ядерної зброї — як проти України, так і проти інших країн.

Нагадаю — це мій особистий експертний рейтинг вірогідності. До 2014 року він тяжів до нуля, після анексії Криму і захоплення Донбасу дещо піднявся, але несуттєво — до 3%. Після повномасштабного вторгнення, зрозуміло, піднявся — до 10%, це щось подібне до небезпеки керування авто у нетверезому стані.

Зараз ця загроза, на моє переконання, зросла до 13%. Поясню, чому.

Розвідка США фактично підтвердила, що частина російської тактичної ЯЗ перевезена до Біларусі. При цьому контроль за нею зберігається у РФ.

Картопляний дуче Лукашенко відразу заволав, що Польща знову, вже вкотре, збирається напасти на його, Лукашенка, особистий город. Між іншим, дуже нагадує риторику Кремля перед вторгненням в Україну. Тобто, ми це чули.

Але з’явився новий, доволі непередбачуваний фактор — вагнерівці у Бєларусі.

Їх там планується до 20 тисяч. І вони вже навчають бєларуських вояків воєнній справі, а також всім перевагам найманства — вбивай, ґвалтуй, грабуй, а тобі за це ще й гроші платять. Романтика! Тобто, вербують нових учасників ПВК.

Загін з п’яти тисяч вагнерівців мало не взяв Москву. 20+ тися легко захоплять Мінськ і всю Бєларусь. Насправді захоплять чи імітаційно — окрема розмова, але важливо, що разом з ЯЗ, яка туди перевезена.

І виникне дивна ситуація: чемоданний фюрерок буде розповідати, що він вже не має до найманців жодного відношення і впливу. Лукашенко — теж саме, якщо буде мати змогу щось говорити. А Пригожін почне розповідати, що в нього є коди розблокування ЯЗ (давно купив про всяк випадок) і лякати Україну і НАТО ракетно-ядерним ударом. І показово може один удар кудись нанести…

Зрозуміло, що всі притомні люди будуть знати, що все це — спецоперація Кремля. Але світ буде сприймати по-іншому. Він і зараз бачить, що в нас якийсь незрозумілий конфлікт між РФ і Україною, а не спроба РФ зламати весь світовий порядок.

Мене можуть запитати: нащо такі складнощі, якщо орчі вуха Кремля все одно стирчатимуть? Справа в тому, що Путін — чекіст, які колишніми не бувають. У нього чекістський склад мислення, йому обов’язково потрібно все легендувати, переводити стрілки, напускати туману. Він не може інакше.

На користь такого сценарію ще одна обставина. Пригожін налякав Путіна до неможливості, продемонстрував всім ницість і жалюгідність його влади. Таке не пробачається, а «кухар» досі живий. Це можливе виключно у варіанті, коли він потрібен Путіну для чогось, на що ніхто інший не здатен. А Пригожін — авантюрист, який здатен на все.

Наостанок: те, що я зараз описав — не є обов’язковим варіантом розвитку подій. І певне підвищення ядерної загрози не є критичним. Не маю наміру когось лякати. Але не зважати на події, що розгортаються, було б непрофесійним з мого боку.

Олександр Кочетков

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.