April 1, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ КОМІТЕТ ПРИПИНИВ ІСНУВАННЯ

1 min read

* * *

Здрастуй, суспільство з поганою пам’яттю, яке голосить за шевкомом і хвалить його за принциповість й боїться, ой, хто ж тепер прийде. Все уже зґвалтовано, до вас.

Нагадаю, що регламент було порушено прямо з перших днів у 2019, коли (лауреатів набирали по оголошенню в фейсбуці ) закреслено — оголосили додаткове подання номінантів після всіх можливих термінів, подали своїх друзів і жоден з поданих до цього номінантів нічого не отримав, тільки макарові друзі.

Я не розумію, чим таким принциповим ця ситуація відрізняється від тої, ви ще тоді дозволили Макарову збиткуватися над премією, як заманеться. Так, серед тих похерених номінантів не було Портнікова. Але там був, скажімо Татчин. Хоча, хто вам Татчин і хто ви Татчину, він не з вашої тусні, все правильно. Можна номінувати Херсонського за дебютну українську, ще й невичитану книжку. Це мабуть, щоб більше ніколи не писав українською — вища нагорода вже є, тіпа.

Ви можете скільки завгодно єхидно коментувати практики спілчан, в яких премія перетворилася на почесний знак за вислугу років, але її регламенту вони прискіпливо дотримувалися. Чого і побажаю наступникам цього шевкому, хто б не прийшов:

— Ригламент!

Антон Санченко

* * *

Після Макарова пішов у відставку і весь Комітет Національної Шевченківської премії. Мотиви — у заяві.
Але я про інше — а хто ці всі люди? Ви їх знаєте? Або якщо знаєте дикторку телебачення, то невже вона має визначати лауреатів найпрестижнішої премії в літературі, театрі, кіно і журналістиці?

Недарма у французів до складу комітету найпрестижнішої премії входять ті, кого називають безсмертними — настільки їх авторитет беззаперечний. А тут назбирали якусь тусовку і вона крутить премією, як циган сонцем…

Пішли у відставку — провітріть приміщення та не крутіть портрету Шевченка дулі!

Василь Чепурний

Цікава реакція від Андрія Кокотюхи та його коментаторів:

Складається таке враження, що Олесь Гончар ще дуже довго залишатиметься взірцем українськості.

Втім, можливо, що в цьому проявляється наша суть, коли в одній особі так гармонійно поєднується один із найбільших талантів і один із найбільших колаборантів-пристосуванців.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.