April 1, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ОСЬ ДЕ ГОЛКА КОЩІЯ!

1 min read

У МЗС РФ відреагували на рішення Зеленського щодо петиції про перейменування Росії на Московію.

Речниця МЗС РФ Марія Захарова назвала петицію про перейменування Росії на Московію ще одним свідченням, що Україну прагнуть перетворити на “анти-Росію”. Про це Захарова написала у telegram.

Таким чином вона, пише Еспресо.ТВ, відреагувала на доручення Володимира Зеленського прем’єр-міністру Денису Шмигалю вивчити питання про перейменування Росії на Московію, після того, як відповідна петиція набрала необхідні 25 тис. голосів. Також речниця МЗС РФ назвала президента України “бункерним”.

“Володимир Зеленський доручив прем’єру вивчити перейменування Росії на Московію. “Бункерний” щодня доводить нашу правоту. Ось ще одне свідчення про спробу створення з України “анти-Росії”, — написала Захарова.

23 листопада 2022 року на сайті глави держави опублікували петицію щодо офіційного перейменування Росії на Московію, зокрема запропонували замінити терміни “російський” і “Російська Федерація” на “московський” та “Московська Федерація”. Пізніше звернення зібрало 25 тис. голосів, необхідних для його розгляду президентом.

“Порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки. З урахуванням зазначеного я звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням щодо його комплексного опрацювання, зокрема із залученням наукових установ, та інформування мене та автора петиції про результати”, – зазначив у відповіді Володимир Зеленський.

10 березня Володимир Зеленський оприлюднив відповідь на петицію про перейменування Росії на Московію.

Від УСІМ:

Перейменування Росії/Російської Федерпцію на Московію і відповідно заміна похідних — справа важлива і необхідна для України, зокрема — для відновлення історичної справедливості.

Доручення президента Укрпїни Урядові, сподіваємося, нарешті активізує наукову думку, і академічна та вишівська наука нарешті замислиться над обґоунтуванням незаконності анексії України-Русі з метою привласнення історичної назви Русі та її історії.

Повернення Росії (РФ) її історичної назви хай лише в українському дискурсі започаткує процес розвінчування російського історичного міфу, який відтак пошириться й на увесь світ.

До теми:

Андрій Байцар: Назва “Московія” на географічних картах XV-XVI ст.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.