February 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

«ДОЖДЬ» ПРИГРІЛИ У НІДЕРЛАНДАХ

1 min read

Головний редактор «Дождя» Тихон Дзядко повідомив, телеканал отримав європейську ліцензію на мовлення. Вона видана медіарегулятором Нідерландів на п’ять років. Це означає, що «Дождь» може повернутися до кабельних мереж, з яких телеканал був відключений через відкликання ліцензії за рішенням латвійської Національної ради з електронних ЗМІ (NEPLP) від 6 грудня.

ЗМІ також повідомляють, що російський телеканал «Дождь», якого позбавили ліцензії в Латвії, одержав європейську ліцензію в Нідерландах…

Соцмережі зреагували на це вельми своєрідно.

«Нідерланди — дуже толерантна країна. То керченський міст збудує, то “дощу” європейську ліцензію дасть», — написала на своїй сторінці Тетяна Нарбут-Кондратьєва, звісно, російською.

За півдоби запис набрав понад 725 уподобань, 225 коментарів і цілу дюжину поширень. Обговорення — суцільний російськомовний базар без жодного натяку на серйозну дискусію.

Одним із наративів суперечки — на чию користь працює «Дождь», вигнаний з Росії як опозиційний ЗМІ. Єдиний притомний коментар запропонувала Татуся Бо (українська блоґерка Тетяна Комлик):

«…я прочитала ваші коментарі. І відчула крепатуру на лобі, бо брови повзли на потилицю))) отже, що маємо.
Дождь, який зараз фактично працює на російську і російськомовну аудиторію в Європі. І дуже професійно пропихає тій аудиторії в горлянку меседж про “не все так однозначно” — це на користь Україні? Меседжі із співчуттям до російських військових (читайте гвалтівників, мародерів, катів, убивць) — може це на користь Україні?
Може ви зможете знайти приклади того, що там на користь Україні?»

* * *

В українській громаді у Нідерландах на подію відреагували своєрідно. Ольга Стереншіс, одна із лідерок української громади у Роттердамі, на сторінці свого бізнесу “Blinibioscoop” перепостила торішню публікацію про «Дождь» Олега Кудріна:

07.12.2022. 09:46. Украинский журналист Олег Кудрин: «Дождь» прошел над Латвией и пойдет дальше:

“Мій свіжий текст. 1. Передісторія вирішального скандалу: 1-5 грудня. 2. Як ситуація з «Дождем» у Латвії зашла у глухий кут. 3. Сила і слабість «російської ліберальної тусовки». 4. Читаємо і робимо висновки: прагматизм і обережність. Важливо: «російська ліберальна тусовка», яка становить значну частину російської опозиції, це досить замкнута й організаційно не оформлена структура, контури якої, проте, описуються досить чітко. Це люди, які, подяка їм, налаштовані проти путіна та його агресивного режиму, але, на жаль, зберігають у собі риси росієцентричного, москвоцентричного погляду. Це віддані та некритичні глядачі «Дождя», слухачі «Еха» та читачі «Новой газети». Будь-яка замкненість та відсутність вільної конкуренції призводить до звуження поля зору, погіршення якості. Адже цілком очевидно, що кремль, залишаючи в країні (до 24 лютого) у кожній ніші (телебачення, радіо, паперова преса) по одному «опозиційному, ліберальному медіа», робив це не просто так, а переслідуючи свої цілі. Серед них – створення картинки «свободи слова» для Заходу (коли в цьому ще була потреба); можливість здійснювати періодичні вкидання у ЗМІ, які мають репутацію ліберальних; своєрідний безпечний канал зворотного зв’язку, який дає картину невдоволення населення тощо. Повторюся, це все очевидно. Але тільки для тих, хто перебуває поза цією «ліберальною тусовкою», у тому числі – поза названими медіа. А там, усередині (при тому, що їхні співробітники не раз насправді виявляли і різкість, і сміливість, які заслуговують на повагу) немає розуміння головного – вони знаходилися в інформаційному гетто, куди їх загнала влада. Вони у своєму сегменті працювали без жодної конкуренції. Від цього виникало відчуття власної величі. І очікування на те, що всі повинні його визнавати та оцінювати відповідним чином. «Ми, такі талановиті, розумні та сміливі, приїхали до Латвії. Як нас можуть тут закрити?»”

Серйозного осмислення приземлення російського «Дождя» в Нідерландах від тамішньої української діаспори, очевидно, годі й сподіватися.

Згадана вище О. Стереншіс хоч і позиціонує себе українкою, насправді стовідсотково заточена на російську культуру й практично свідомо працює на «русскій мір». Загляньте у її профіль, на сторінку «Blinibioscoop» або, зрештою, на сайт її кінотеатру «Blinibioscoop». При цьому вона ще й ображається, коли користувачі українського сеґменту соцмереж закидають їй проросійськість.

Отож скоріше за все в особі таких, як пані Стереншіс, «Дождь» знайде в Нідерландах звичну для себе аудиторію.

Отакі-от, «бліни» (млинці).

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.