November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЗАГОВОРИЛИ ПРО «ВНУТРІШНЮ ТРАНСФОРМАЦІЮ»​

1 min read

«Сьогодні ж провів спеціальну підготовчу нараду з членами РНБО та представниками Кабміну, Верховної Ради й Офісу щодо глобальних тенденцій для України цього року і на перспективу. Доручив напрацювати проекти рішень РНБО, щоб внутрішня трансформація нашої держави тривала (виділення наші.— УСІМ) і щоб за будь-яких зовнішніх умов ми забезпечували Україні безпеку та лідерство», — повідомив особисто президент України Володимир Зеленський.

У соцмережах це витлумачили трохи інакше: «Президент України Володимир Зеленський провів спеціальну підготовчу нараду з членами РНБО та представниками уряду, Верховної Ради й Офісу Президента, де доручив розробити проєкти рішень РНБО щодо внутрішньої трансформації України (виділення наші.— УСІМ). Уряд трансформаторів. Ну ОК».

Зверніть увагу на розбіжності: презижент говорить про «внутрішню трансформацію держави», а коментатор — про «внутрішню трансформацію України». Держава і Україна можуть ототожнюватися як поняття, але не в цьому контексті. Трансформація держави і трансфомація України — це системно взаємопов‘язані процеси, але не одиниі той же процес.

Наскільки нам відомо, ні в передвиборчій програмі В. Зеленського, ні упродовж усього часу його президентства не висувалася навіть ідея «внутрішньої трансформації України», тобто змін системного характеру.

Про це ще 2019 року писав у своїх статтях Володимир Іваненко, який, до речі, звертався до кандидата Зеленського із спеціальним запитальником, але ніхто із команди не відгукнувся на цей запит. Прес-служба не зреагувала і на наше прохання про інтерв‘ю.

За нашими даними, ні в Офісі Президента, ні в Уряді, ні у Верховній Раді, ні в Національному інституті Стратегічгих Досліджень, ні в НАНУ, ні в університетах спеціально не займається випрацюванням концепції трансформації України чи системних змін в Україні.

Найближче до цієї проблематики підійшов позаштатний радник Офісу Президента Олексій Арестович, який, наскільки нам відомо, працює над цією темою «Русь-Україна» з особистої ініціативи і на аматорському рівні.

О. Арестович систематично обговорює свою ідею у колі експертів Українського інституту майбутнього, в якому ця тема відома як «Київський проект». Попри те, що серед учасників обговорень є відомі науковці-філософи, обговорення залишається на аматорському рівні.

Прикметно, що ні за президента П. Порошенка, ні за президента В. Зеленського ніхто навіть не зацікавився напрацюваннями концепції системних змін, запропонованої групою В. Іваненка (Український Університет), посилання на збірки статей і нотаток якого можна знайти нижче.

Більше того, «добрі люди» з досвідом професійних гакерів упродовж останніх п‘яти років добре постаралися, щоб вичистити із соціальних мереж тематичні сторінки й групи, в яких популяризувалися і обговорювалися напрацювання Українського Університету як українського мозкового центру за межами України.

Звісно, численні положення з наших напрацювань випадково чи не випадково опинитися в руках деяких, зокрема і названих вище, експертів, уже в їхніх інтерпретаціях обговорюються на деяких майжанчиках.

За такого підходу і з таким ставленням до ідеї «внутрішньої трансформації України», або, по-нашому, системних змін для України, а також до чужих напрацювань, про щось серйозне говорити не доводиться.

Стратеґія розвитку України — надзвичайної ваги і дуже серйозне завдання. А президентові Зеленському, нагадаємо, «ніколи думати стратеґічно» (хоч саме для цього його й було обрано на президента і саме за це йому нараховують заробітну плату).

До теми:

Українізація України як факт і фактор системних змін: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 230 с.

В‘ячеслав Чорновіл як феномен української історії й політики: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 201 с.

Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.

Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.

Трансформаційна місія Українського Козацтва: Статті, нотатки — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2021. — 210 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.