November 28, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

СПРАВЖНІ ДРУЗІ УКРАЇНИ

1 min read

Приклади для наслідування

Справжніх друзів пізнають у біді. Повномасштабна війна Росії проти України, чітко визначила ставлення до України за межами України.

Ось два надзвичайно промовистих приклади:

Лія Ахеджакова — радянська і російська актриса, яка народилася в Україні

У березні 2014 року Л. Ахеджакова висловилася проти введення російських військ на територію України, підписала лист російського «Союзу кінематографістів та професійних кінематографічних організацій та об’єднань» своїм колегам з України, який засуджує «російську військову інтервенцію на Україну», підписала звернення до України захист російського музиканта Андрія Макаревича, який виступив із критикою політики російської влади в Украине. Також разом із низкою інших діячів науки та культури висловила свою незгоду з політикою російської влади в Криму.

21 липня 2014 року актриса, виступаючи на радіостанції «Эхо Москвы», прочитала вірш Орлуші «Реквієм по МН-17», де від імені Росії взяла на себе відповідальність за збитий над Донецькою областю пасажирський літак та назвала бійців збройних формувань ДНР «терористами».

2018 року Ахеджакова підтримала засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

У лютому 2022 року виступила проти військового вторгнення Росії в Україну.

Зараз їй загрожує кримінальне покарання «за зраду Батьківщині» із можливим строком ув‘язнення від 8 до 20 років.

Це обвинувачення було висунуто після того, як Ахеджакова надала фінансову підтримку ЗСУ і гостро засудила СВО.

* * *

Вахтанг Кікабідзе — радянський і грузинський кігоактор і музикант

У 2008 році відмовився від російського ордена Дружби (указ про нагородження було підписано у липні 2008 року в день 70-річчя артиста) у зв’язку з конфліктом у Південній Осетії у серпні 2008 року. Крім того, Кікабідзе скасував свої ювілейні концерти в Москві, заявивши, що поважає російський народ, але через воєнні дії Росії проти Грузії — не може приймати нагороди і виступати з концертами.

У жовтні 2014 року в інтерв’ю українській газеті «Сегодня» Кікабідзе заявив, що «якби я був молодим, я теж зараз був би в АТО і чинив опір, захищаючи честь країни», а президента Путіна назвав «політиком чорної сили» і «загарбником».

Навесні 2015 року Кікабідзе у рамках всеукраїнського туру дав сольний концерт у Києві. Свого двогодинного виступу артист присвятив пам’яті Небесної сотні.

У червні 2018 року в інтерв’ю німецькому виданню Deutsche Welle Кікабідзе заявив, що у 1991 році він зрадів розпаду СРСР і на честь цієї події «навіть стіл накрив».

На парламентських виборах 2020 очолив список партії екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух», за підсумками виборів обраний депутатом парламенту Грузії VII скликання.

У лютому 2022 року виступив із засудженням вторгнення Росії в Україну. Усі свої кошти («до останньої ларі») В. Кікабідзе перерахував українським воякам.

Від УСІМ:

Не кожен може бути готовим до ув‘язнення на 20 років за підтримку України і не кожен може віддати усі свої заощадження на користь ЗСУ. Це — нормально. Кожен допомагає Україні в міру своїх можливостей.

Триває акція, яка потребує практично мінімальних зусиль з вашого боку, але вона можеті повинна відіграти вирішальну роль у цьогорічній перемозі України.

Нехай нас почує світ!

Додайте свій підпис до Звернення?

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА Й НАРОДІВ, ЯКІ ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ Й УКРАЇНЦІВ У ЇХНІЙ СПРАВЕДЛИВІЙ ВІЙНІ ПРОТИ РОСІЙСЬКОГО АҐРЕСОРА

Додайте свій підпис зараз!

Щоб додати ваш підпис, вишліть на ел. пошту ukrainainternational@gmail.com свої ім‘я та прізвище, вкажіть рід занять і посаду, а також місто, штат (регіон) і країну свого проживання.

ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ ПІСЛЯ ПІДПИСАННЯ ЗВЕРНЕННЯ

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.