June 9, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ОЧІКУВАННЯ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

1 min read

Перебираючи особистий архів, знайшов такий артефакт: видання “Журналіст України” із моїм фото на обкладинці. Цікава дата – Червень 1990 року. Я в шоці, бо пройшло понад 30 років, а я пам’ятаю всі події того дня. І це примушує задуматися над тим що є насправді час?

У цьому ж журналі розлоге інтерв’ю, де ми говоримо про нагальні питання української культури і загалом нашого культурного інфопростору вони практично ті самі, що і зараз.

Озираючись назад, можу сказати – було багато ідей і бажання змінити щось на краще, але Система вперто відтирала і відштовхувала всі мої спроби і намагання.

По суті, те ж саме я відчуваю і нині – ми, українці, емігранти в рідному краю. Роблять “погоду” і диктують “тренди” в нашій країні саме ті, кому за великим рахунком не болить ані наша культура, ані наша пісня, ані наша мова.

Можливо тому, що Система або Матриця за ці роки не змінилася, просто вона перешла в користування до інших рук. Звісно, що не наших.

Але, як казав сліпий, побачим, що воно далі буде. Можливо щось поміняється. Але судячи з інформаційного простору, перезавантаження не очікується…

Анатолій Матвійчук

Від УСІМ:

Упродовж тридцяти років незалежності України українці очікують, що хтось іззовні прийде й перезавантажить їм Україну, а інші навіть роблять безуспішні спроби перезавантажити радянську Україну нікчемними ситуативними реформами.

Справа ж у тому, що Україні потрібні системні зміни, тобто заміна авторитарно-тоталітарного радянського суспільного устрою якісно новим суспільним ладом, заснованим на національних традиціях і звичаях.

Більше тут:

Українізація України як факт і фактор системних змін: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 230 с.

В‘ячеслав Чорновіл як феномен української історії й політики: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 201 с.

Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.

Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.

Трансформаційна місія Українського Козацтва: Статті, нотатки — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2021. — 210 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.


Нехай нас почує світ!

Чи ви додали свій підпис до Звернення?

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА Й НАРОДІВ, ЯКІ ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ Й УКРАЇНЦІВ У ЇХНІЙ СПРАВЕДЛИВІЙ ВІЙНІ ПРОТИ РОСІЙСЬКОГО АҐРЕСОРА

Додайте свій підпис зараз!

Щоб додати ваш підпис, вишліть на ел. пошту ukrainainternational@gmail.com свої ім‘я та прізвище, вкажіть рід занять і посаду, а також місто, штат (регіон) і країну свого проживання.

ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ ПІСЛЯ ПІДПИСАННЯ ЗВЕРНЕННЯ

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.