ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
1 min read
Валерій Пекар, викладач Бізнес-школи Києво-Могилянської академії, вирішив записати серію 15-хвилинних відеоінтерв’ю з філософами, соціологами, економістами, психологами, лідерами громадських та бізнес-об’єднань. Всім він ставить три запитання:
1. Які значні зміни відбуваються в українському суспільстві?
2. Якою має бути післявоєнна Україна?
3. Що для цього треба зробити?
У планах В. Пекаря — з півсотні таких інтерв’ю. Ось два перших — з економістами Глібом Вишлінським та Андрієм Длиґачем уже доступні для перегляду.
Зі зробленого важко робити якісь узагальнення, але вже є підстави запідозрювати автора проекту в ситуативному підході до перспектив розвитку України.
* * *
Тим часом з‘явився новий запис В. Пекаря:
«Спілкуюся з дуже різними людьми, хто воює і хто волонтерить, хто виїхав і хто залишився, хто вже / ще працює і хто поки що ні.
Складається враження, що всіх об’єднує один великий страх: страх, що після перемоги нічого не зміниться, і ми повернемося до тих самих правил гри, що й раніше. Страх змарнувати шанс, за який заплачено такою великою кров’ю».
Отже, і В. Пекар, і люди, з якими він спілкується, залишаються в тій же системі координат. Навіть ця жорстока війна, з якою Росія прийшла в Україну, не вдарила по мізках українців настільки, щоб вони всерйоз задумалися над нагальністю системних змін в Україні.
До теми:
Війна Росії в Україні створила найсприятливіші умови для українізації України й запуску процесу підготовки до СИСТЕМНИХ ЗМІН. Цілком можливо, що це — останній шанс для України. Більше тут:
Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.
Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.
Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.
Трансформаційна місія Українського Козацтва: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2021. — 210 с.
Інтелектуальна еліта України як проблема: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2022. — 729 с.
* * *

А ви додали свій підпис до Звернення?

Щоб додати ваш підпис, вишліть на ел. пошту ukrainainternational@gmail.comсвої ім‘я та прізвище так, як вони записані у вашому паспорті, вкажіть рід занять і посаду, а також місто, штат (регіон) і країну свого проживання.