June 6, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ХТО РОЗМІНУВАВ ЧОНГАР?

1 min read

Коли ви спитаєте, чому не можна було врятувати Маріуполь, знайте, що Маріуполь був приречений рівно в той день, коли почали розміновувати Чонгар. Впевнений, що всі ставили це запитання. Хто може дати адекватну відповідь? Також би хотілось послухати!

Чонгар пройти було неможливо. Багато хто з профі говорив, що вихід орків з Криму в принципі неможливий. Захисні протитанкові споруди та
перешийки перекривалися підривом мостів, а скупчення противника реактивною і звичайною артилерією. Орків перекрутили б там у фарш, як на м’ясорубці.

Мости були ретельно підготовлені до підриву, система управління була дубльована. Відпрацьовувались варіанти боротьби з десантами та диверсійними групами, які можуть намагатись захопити мости. Постійно перевірялась справність і наявність вибухівки. Так було до певного часу.

По факту орки пройшли перешийки, як на параді, і о 9:20 ранку були вже в Херсоні. Чому так сталося? Чому так спокійно зайшли на беззбройнний південь?

У мешканців Херсонщини, Маріуполя, Мелітополя викликає злість, що ці питання ніхто не піднімає, окрім них та журналістів. Влада та державні органи мовчать.

Але ж питання ставити треба. Саме тим, що ставимо запитання владі, і шукаємо відповіді, ми й відрізняємося від росіян.

“Всі поля біля КПВВ Чаплинка раніше були заміновані, але зранку танки там пройшли, як на параді… Жодна міна не зірвалась”.

“В мене родичі там. Я хочу знати, як можна було просрати кордон з Кримом, це ж вузька смужка, там можна було їх, як капусту порубати!” — пишуть люди в мережі.

За мости всі люди просто кричать, що вони мали бути підірвані.

Що відбулося?

У 2020 році почалося будівництво на перешийку.

“Держава спільно з компанією Socar до кінця року відкриє на Чонгарі великий хаб – центр надання адміністративних послуг, зона відпочинку та інші дуже важливі об’єкти”, — сказав президент 26.02.2020 р.

За 10 днів до війни, 14 лютого на КПВВ “Чонгар” та “Каланчак” розпочали курсувати шатли від пункту пропуску до адмінмежі. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Цитата: “23 листопада 2021 року пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить шатли на КПВВ “Чонгар” та “Каланчак”: від пункту пропуску до адмінмежі. Сьогодні шатли поїхали. Завдання виконано. На тиждень раніше дедлайна”

За день до війни 23.02.2022 року, провозахисна організація “КримSOS” розповіла, що на “Каланчаке” стало чище. “Из-за угрози обострения военного конфликта все путешествия откладываються”. “Нам также рассказывали, что на оккупированной территории Крыма в направлении украинского КПВВ стягивают тяжелую военную технику. Это тоже не добавляет положительного настроя для поездок», – розповіла представниця організації.

Протитанкові укріплення? Заміновані поля і мости кажете? Путішествія!

Вистачило якихось двох років, щоб зламати всю систему захисту й здати неозброєний південь України. Здати путіну все, про що він мріяв за один день — вода в Крим, сухопутній зв’язок лугандонії з Кримом… За один день!!!

Не було б блокади Маріуполя і смертей тисяч мирних жителів, яких хоронять у братських могилах. Чи це вже не надзвичайно великі втрати і руйнування?

Всі знали, що буде війна, але навіть жителів Маріуполя, особливо жінок з дітьми, інвалідів не евакуювали.

…..Кому поставити питання? Хто знає відповідь?

Лариса Корогод

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.