September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

КОНСУЛЬСЬКА СЛУЖБА НЕ МІНЯЄТЬСЯ

1 min read

З досвіду 2015–2022 у Нідерландах…

Зо березня 2022 року Ольга Штереншис написала в листі до міністра закордонних справ України Д. Кулебі:

«Шановний міністр, будь ласка нагадайте співробітникам консульського відділу посольства в Нідерландах, що вони повинні читати листи, що до них приходять, стосовно обслуговування громадян України, що знаходяться в Нідерландах і відповідати на них.
Я координую перебування 200 біженців з України, які мають консульські питання. На жаль, достукатися до консульства не вдається вже тиждень».

А це — з досвіду листування з МЗС України 15 липня 2015 року:

«Однак дипмісія України в Нідерландах у нашому дослідженні увійшла до вузького кола тих, що заслуговує на найгірші відгуки…
І лист з проханням про допомогу, і нагадування про те, що нам дуже потрібна підтримка посольства, і навіть журналістський запит – все лишилося без відповіді.
Якби не новини з Нідерландів (як-от звіт посольства про ратифікацію Угоди), ми б навіть засумнівалися, а чи є у нас там дипмісія?!»

Дипломати та “дипломати”: які посольства України ігнорують прохання бізнесу

Григорій Пастернак

До теми:

Наші колеги в Нідерландах не туди б’ють, бо не враховують одну особливість дипломатичних місій.

Консульські служби при посольствах, а тим більше — самостійні консульства є зарубіжними представництвами міністерства внутрішніх справ України й по суті не підпорядковані МЗС.

Ще 1997 року Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Юрій Щербак пояснив це засновникові й тодішньому голові Міжнародної Асоціації Громадян України Володимирові Іваненкові так: «Усе, що може зробити посол по відношенню до консула, так це виматюхати його».

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.