October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

МІФИ І ПЕРЕКОНАННЯ ВМИРАЮТЬ ПОВІЛЬНО

1 min read

По легенді, “Республіканці” — сильні, агресивні, ставлять на місце диктаторів, “розвалили” СССР. “Демократи” — хлюпіки, мягкотєлиє, слабакі, якими диктатори витирають підлогу.

Можливо так було за Рейгана. Але це вже дуже давно не так.

Трамп цю парадигму змінив, а за ним і вся колись дійсно горда і сильна партія, яка фактично перетворилася в культ однієї особи.

Трамп і за ним і Республіканці про Путіна лише добре. Про Україну — погано. Зняти санкції з Росії намагався. Військову допомогу Україні намагався притримати, за що піддався імпічменту.

В США є такий канал новин Фокс. Офіціний рупор Республіканської партії. Фото 1 показує вирізки про Україну від найпопулярнішого коментатора на Фоксі, власне майже тими ж фразами, що про Україну говорив Трамп. (“нам нема чого воювати за якусь корумповану країну в Сх. Європі, яка для нас не є стратегічно важливою” “чому це зрада дружити з РФ, але не зрада дружити з Україною? Обидві нам чужі” “а що, Путіна можна зрозуміти, він намагається укріпити кордони своєї країни”).

І тим не менше, чомусь величезна кількість хард-кор українських патріотів по звичці вперто вірують, що за “Трампа Україні було краще, ніж за слабкого дідуся Джо”. В докази приводять “джавеліни”, продовження санкцій проти Росії загалом і зокрема типу санкції Потоку-2.

Хоча, якщо вірити купі книг і слуханням по імпічменту, якраз Трамп всіляко намагався зняти санкції з “мого друга Владіміра”, продовжував ті санкції не Трамп, а Конгрес, противився будь-якій допомозі Україні і не ветував продовження санкцій на Росію лише тому, що цю тему пропихали старі (і фактично вигнані з партії) Республіканці типу МакКейна, а також тому, що Демократи всіляко намагалися звинувати Трампа в любові до Путіна, і треба було хоча б притворятися. Навіть недосанкції на Поток-2 були виключно з бажання втулитися на газовий ринок ЄС зі своїм скрапленим газом, і то не від Трампа, а його газово-нафтового лоббі, і то допоки їх головний нафтовик-газовик Тіллерсон керував Держ Депом. А не від любові до України.

З іншої сторони, за рік “дідусь Джо” вже і анти-путінську коаліцію сформував, і всіляку допомогу надав, і моболізував війска у східній Європі, навіть джавеліни ті самі прислав. І всеодо, б’юся об заклад, багато “республіканських” українців продовжуватимуть вірити, що “дідусь Джо” слабак і не рівня Путіну, а от “за Трампа було Україні краще”.

Від себе додам, що я не задоволений, як українське питання вирішували всі адміністрації від 2013, в тому числі ця. Тому не звинувачуйте мене в любові до Демократів. Моє розчарування Республіканцями аж ніяк не робить мене прихильником Демократів. Я політично неафілійований і незадоволений обома партіями.

Кажу це не стільки, щоб щось довести, а заради просвітництва, щоб українці не покладали марних сподівань на “антиросійських Республіканців” і не чекали месії…

Василь Тарас

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.