December 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЗАЯВА НЕЗАЛЕЖНИХ ЕКСПЕРТІВ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛІВ УКРАЇНИ

1 min read

Представники незалежних експертних кіл та інтелектуальних спільнот України зважили за необхідне висловитися стосовно внутрішньополітичної ситуації, що складається навколо кримінального переслідування Петра Порошенка. Не перебираючи на себе права на надання юридичної чи моральної оцінки, пишуть автори заяви, водночас вважаємо за абсолютно необхідне звернути увагу політичних еліт та широких верств громадськості на стратегічний аспект цієї справи.

Сьогодні Україна переживає масштабну комплексну кризу. Ми маємо найбільший рівень загроз національній безпеці, починаючи з 2014 року. Велике угруповання російських військ скупчено біля наших кордонів у бойовій готовності. Увага всього світу прикута до загрози масштабного російського вторгнення в Україну. Рівень міжнародної напруги є найбільшим з часів Холодної війни. Країні загрожує глибока енергетична криза. Все це відбувається на тлі незгасної епідемії коронавірусу та занадто повільного економічного відновлення. Рівень довіри громадян до багатьох базових державних інституцій сягає історичного мінімуму.

На цьому загрозливому тлі керівна політична сила вдається до недалекоглядних кроків, які суттєво збільшують стратегічні ризики для країни, відкидаючи віковічну істину потреби у національному єднанні перед обличчям агресора та в умовах кризи.

В нинішніх умовах Україну може врятувати лише внутрішньополітична єдність, коли всі громадяни, незалежно від ідеологічних та політичних уподобань, згуртуються, щоб вистояти у масштабній кризі. Всі політичні еліти мусять співпрацювати, забувши про суперечності та взаємні образи, задля згуртування суспільства та зменшення ризиків і загроз, що нависли над країною. Прийде мирна доба перемоги, і суспільство допоможе його очільникам не забути своїх героїв і зрадників. До перемоги можна дістатися лише разом. А в гіршому випадку українським політикам просто не буде що ділити.

Дії нинішньої української влади, що безпосередньо спрямовані на розкол суспільства та збільшення температури внутрішнього політичного протистояння, можуть мати надзвичайно руйнівний характер для української державності.

Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського припинити розколювати українське суспільство у цей ризикований час, а всіх політиків та громадян співпрацювати задля національного єднання, збільшення стійкості України, протистояння загрозам та подолання кризи.

Заяву підписали Євген Бистрицький, Ігор Коліушко, Петро Бурковський, Володимир Кіпень, Валерій Пекар, Андрій Длиґач, Анатолій Негрійко, Юлія Кириченко, Остап Стасів, Йосиф Зісельс, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Михайло Гончар, Олексій Гарань та багато інших.

Заява відкрита до підписання. Якщо ви хочете підписати цю заяву, перейдіть за посилання.

Від УСІМ:

Внутрішньополітична ситуація в Україні, безумовно, не може не викликати занепокоєння у будь-яких її проявах. Те, що стало предметом нинішньої Заяви, — наслідок тридцятирічного процесу націєтворення і державотворення в Україні, в якому саме інтелектуальна еліта проявилася не кращим чином. Це, власне, і спричинилося до того, що на владний олімп виходять випадкові люди, інтереси яких не мають нічого спільного з інтересами України й українського народу.

Ініціювавши кримінальне переслідування колишнього президента П. Порошенка, який за свої дії несе політичну відповідальність, чинний президент В. Зеленський створює прецедент, який таким же чином може вдарити й по ньому самому.

Тому інтелектуалам в Україні лоґічно було б занепокоїтися не цим прецедентом, а ідеєю устроєвих змін, щоб на зміну радянському авторитарно-тоталітарному устрою в Україні прийшов суспільний лад, заснований на національних традиціях і звичаях, в умовах якого не було б місця прецедентам, як оцей зараз обговорюваний.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.