November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

АНДРЄЙ ЗУБОВ: УСЕ ЗАКІНЧИЛОСЬ НІЧИМ

1 min read

Опозиційний російський історик Андрєй Зубов відгукнувся на дипломатичні зусилля Кремля примусити США й НАТО до співпраці з Росією на російських умовах, поширивши розлогі нотатки в соцмережах:

«Позаду телефонні переговори Байдена з Путіним, позаду російський ультиматум Заходу з вимогою “залізобетонних ґарантій” нерозширення НАТО, позаду переговори в Женеві, Брюсселі та Відні з США, з НАТО і в рамках ОБСЄ. Вже сказано дипломатом Сергієм Рябковим, зазвичай коректною та виваженою людиною, що НАТО має збирати шмотки та змотуватися до кордонів 1997 року; щойно інший досвідчений російський дипломат, представник в ОБСЄ Олександр Лукашевич дуже дипломатично завершив переговори фразою “мир за будь-яку ціну нам не потрібен”, а той же Сергій Рябков в інтерв’ю RTVI назвав можливою відповіддю Росії розміщення російської ядерної зброї на Кубі та у Венесуелі, тобто запропонував повернутися до Карибської кризи 1962 р. — “Чудовий” результат.

Захід був спокійний і твердий. Ґарантії нерозповсюдження НАТО на Схід, буцімто дані Горбачову, на всіх майданчиках були названі маренням і брехнею російської сторони, і я підтверджую як історик точність цих визначень.

Принцип: жодних переговорів щодо долі тих чи інших країн без цих країн, — було чітко підтверджено. Про Україну нічого без України, про Східну Європу нічого без Східної Європи, про Грузію — нічого без Грузії. Занадто дорого світу обійшлися переговори в Мюнхені про долю Чехословаччини без Чехословаччини 1938 р., про долю Східної Європи без Східної Європи в Тегерані та Ялті в 1943 та 45, та й переговори Трампа з Талібами без уряду Афганістану зовсім недавно. Тепер такого не буде. У цьому питанні поставлено масну крапку. Як Росія має повне право сама вирішувати — з ким їй дружити та з ким ворогувати, так і Україна, і Грузія, і Фінляндія. Фінляндизація, до речі, закінчилася для самої Фінляндії, тим більше вона не почнеться для України».

Повністю статтю можна прочитати російською мовою тут.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.