October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО КЛУБУ

1 min read

Український Університетський Клуб оприлюднив заяву «Про кризу у Світовому Конгресі Українців та нагальність формування Руху Світового Українства», текст якої ми подаємо тут повністю:

Український Університетський Клуб (УУК) глибоко стурбований кадровою кризою у Світовому Конґресі Українців (СКУ). Ми не здивовані тим, що виявило розслідування Ігоря Бокого. СКУ давно проявив себе як корумпована орґанізація, для якої відданість українській справі перестала бути пріоритетом.

Налагодження вигідних зв‘язків з президентами, урядовцями й політиками, колекціонування орденів і медалей України, марнославство — ось що надихає провідників СКУ. Саме це й штовхає їх на неправедні дії і вчинки. З огляду на аґресію Росії проти України, колаборанство з ворогом та його аґентами обертається на особливо тяжкі злочини.

УУК вважає, що корупція у СКУ та в пов‘язаних з ним орґанізаціях української діаспори, має бути розслідувана спеціально створеними громадськими комісіями із залученням фахівців, і сподівається, що світова українська спільнота зробить з цього належні висновки.

Згадане розслідування дає нам привід нагадати, що це — далеко не перший випадок корумпованості в орґанізаціях української діаспори, які у стосунках з Україною повторюють практику так званої «прогресивної діаспори», яка свого часу пішла на співпрацю з радянською Україною і виконувала волю радянських спецслужб у боротьбі з так званими «українськими буржуазними націоналістами», будучи водночас активним сеґментом у ліворадикальних силах країн компактного проживання українців.

Після розпаду СРСР і постання незалежної України за межами України сформувалася так звана «номенклатурна діаспора», яка пішла на співпрацю із владними структурами в Україні і для якої байдуже, чиї інтереси представляє та чи інша влада, як вона займається розбудовою успішної України та як вона піклується про добробут українського народу.

У час аґресії Росії проти України, коли СКУ дискредитував себе пасивністю й нерішучістю у захисті України й української справи (тут до речі буде нагадати вказівку з Києва «глушити активну діаспору»), співпрацюючи із силами, що роблять усе для того, щоб Україна не відбулася як успішна держава і суб‘єкт світової політики, і з огляду на те, що СКУ, об’єднуючи зусилля окремих діаспорних орґанізацій, ніколи не представляв і не представляє тепер усе світове українство, УУК вважає за необхідне і рекомендує невідкладно розпочати формування Руху Світового Українства, про нагальність створення якого ми говоримо упродовж останніх років і який справді зміг би охопити усесвітове українство*}.

У зв‘язку з цим УУК уповноважує свого голову проф. д-ра Володимира Іваненка: укласти Маніфест Руху Світового Українства; розпочати консультації з представниками української діаспори й суспільства в Україні, зокрема і з опозиційними силами у СКУ та в афілійованих орґанізаціях; сформувати Організаційний комітет; створити Комісію для перевірки можливої причетності кандидатів до антиукраїнських сил і корупційних діянь.

До створення спеціального сайту усі офіційні матеріали Орґкомітету Руху Світового Українства будуть розміщуватися на окремій сторінці сайту УУК. Інформація оперативного характеру про діяльність Орґкомітету РСУ та афілійованих з ним структур появлятиметься у новинах та оглядах сайту УСІМ, а також у соцмережах.

УУК запрошує осіб, зацікавлених у втіленні в життя ідеї створення Руху Світового Українства, зголошуватися до участі в Оргкомітеті та контактувати з д-ром В. Іваненком: електронною поштою на адресу: ukrainainternational@gmail.com;текстовими повідомленнями на телефон: +1-240-432-3307 (вихід на цей телефон можливий також через Viber та WhatsApp; прохання не користуватися аудіо та відео опціями. У разі потреби вам зателефонують).

Український Університетський Клуб

3 січня 2022 р.

*) З обґрунтуванням ідеї та концепцією Руху Світового Українства можна ознайомитися у книжці: Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.

ПІДТРИМАЙТЕ НАС, ПОШИРИВШИ ЦЮ ЗАЯВУ УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО КЛУБУ НА ДОСТУПНИХ ВАМ РЕСУРСАХ. ДЯКУЄМО!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.