December 5, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ДЕНЬ КОНТРРОЗВІДКИ УКРАЇНИ

1 min read

27 грудня 1991 року Голова Служби національної безпеки України Є.К.Марчук своїм наказом затвердив організаційно-штатну структуру Головного управління контррозвідки (ГУК), згодом перетвореного на Департамент контррозвідки СБУ.

Отже, сьогодні — День утворення контррозвідки незалежної України.
Якщо просто, контррозвідка — протидія країни зовнішньому впливу. Але чи дійсно це день утворення?

А ви знаєте, що Марчук відповідав за націоналістів в КДБ і з кінця 70-тих років працював в Україні на посаді заступника керівника 5-го управління КДБ СРСР?

Тобто, він знав всіх радянських агентів, інтегрованих в українські патріотичні, підпільні, націоналістичні рухи, ба навіть контролював, відповідав за підбурювання, їх розвиток в потрібному для СРСР напрямку тощо?

А тепер уявіть, ця людина і багато-багато таких же не пішла з посади, а очолила «нову службу» (безвідносно но до особистості, звісно, я зараз про систему).

Хто це допустив? Не ті ж самі «патріоти», які стали «новими елітами» і не хотіли, щоб дізналися, що вони були особами, залученими до конфіденційного спіробітництва з КДБ СРСР роками? І як чудово спрацювали тоді росіяни, зберігши контроль над українською спецслужбою!

Зокрема, подумайте, де досі зберігаються тисячі справ на таких «еліт», їхніх дружин, дітей, родичів, спіробітників тощо? Не в Москві?

І де ця «нова українська контррозвідка», яка не бачила утворення численних російських організацій в Криму, антиконституційне перебування там російського флоту чи ж купівлю росіянами та громадянами інших країн ключових українських підприємств?

Де вже недавно була українська контррозвідка, коли китайська компанія купувала «Мотор Січ»? А коли В.Медведчук скуповував українські медіа і робив філіал РФ-пропаганди? Цікаво, В. Медведчук має певну роль в написанні нашої Конституції, й РФ там долучилася… окрема розмова.

В той же час, «люстраційний» маховик, запущений після майдану, «перетер» спадкоємність інформації, що хоч якось ще залишалась в СБУ, прибравши багатьох її носіїв та пошкодивши агентурний апарат. Як це відбувалось, теж окрема розмова. І від РФ тут гарно спрацювали. У них інституційна пам‘ять і стратегія збережена…

Що мала робити українська контррозвідка? Як діяти? Як створюватися? Що було б, якби?

«Історія не знає умовного способу» — при оцінці історичних процесів недоречні міркування з використанням умовних конструкцій, але.

Але десятки контррозвідників вижили і сформувались дійсно українськими спеціалістами в цьому хаосі, загартувались у війні і вірні Україні, я вітаю вас і тримайтеся попри все.

Зараз ми у вирі загроз, змін і перспектив для служби безпеки, безпрецедентних. Зміни попри три десятиліття антизмін. Перетворення СБУ на контррозвідку. Попри все. Для України. Піднімемо келих через рік в цей день, і пригадаєте мої слова.

Мар‘яна Безугла

Від УСІМ:

Народна депутатка від «Слуги народу» Мар‘яна Безугла порушує актуальні питання історії й практики контррозвідки України, зокрема — пов‘язані з діяльністю генерала Є. Марчука.

Разом з тим, вона нічого не пише про ефективність роботи нинішнього профільного департаменту СБУ. І розвідники з ГУР МОУ, і журналісти останнім часом багато говорять, що в близькому оточенні чинного президента України працює аґент (можливо, не один) російської розвідки, але контррозвідниики з СБУ не поспішають їх виявляти.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.