November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

КОРЕСПОНДЕНТАМ: ЯКІ МАТЕРІАЛИ НАМ ПОТРІБНІ

1 min read

Українська Світова Інформаційна Мережа (УСІМ) формує мережу кореспондентів в Україні й країнах компактного проживання української діаспори. Це спонукає нас випрацювати й опублікувати набір вимог або, якщо хочете, методичні поради нашим кореспондентам в Україні та діаспорі.

Ми чекаємо від наших кореспондентів інформаційні та аналітичні матеріали, які можуть становити інтерес для світового українства й світової аудиторії, яка цікавиться Україною. 

З України нам потрібна оперативна, перевірена, з перших рук інформація з вищих ешелонів влади в Україні (президент, офіс президента, ВРУ, КМ, МЗС, МВС та інших міністерств і відомств), з обласних і районних органів влади, із штабів політичних партій і громадських орґанізацій, із науково-дослідних і науково-освітніх закладів, культурних товариств та ін.

З країн компактного проживання української діаспори нам потрібна оперативна, перевірена, з перших рук інформація з вищих ешелонів влади в Україні (президент, офіс президента, уряд, парламент, МЗС та інших міністерств і відомств), з реґіональних і місцевих органів влади, із штабів політичних партій і громадських орґанізацій, із науково-дослідних і науково-освітніх закладів, культурних товариств та ін., а також із дипломатичних представництв України, діаспорних орґанізацій та ін.

Інформація із ЗМІ та соціальних мереж приймається у лише у тих випадках, коли вона є первинною, і посилання на це джерело обов’язкове. При виявленні списування (плаґіату) чужих текстів без посилання на ім’я автора і місце публікації, тобто чужого за своє, може стати підставою припинення. співпраці з кореспондентом.

Інформаційні повідомлення про події та репортажі з місця подій мають чітко відповідати на запитання: що? де? коли? як? і чому? Фото і відео як додатки до текстів мають бути якісними.

Аналітичні матеріали (огляди та статті) мають бути глибоко продумані й добре аргументовані. В них має бути чітко сформульована тема (проблема). Арґументація має бути підкріплена посиланнями на документи та інші джерела.  По можливості, до тексту бажано додавати скани документів тощо.

Інтерв‘ю та розмови (діалоґи, полілоґи). У цьому жанрі нас цікавлять матеріали, зроблені спеціально для УСІМ. Ми приймаємо відео і аудіо записи цих інтерв‘ю разом із розшифрованими текстами мовою, якою відбувалася розмова, а також українською або/та англійською як робочими мовами УСІМ.

Кореспонденти в Україні можуть брати інтерв‘ю у відомих українських політиків (від президента до депутата сільської ради), в яких буде з перших уст повідомлено важливу інформацію або прокоментовано явище/подію/документ або висловлено погляд (точку зору), цікаву і важливу для світового українства або громадян зарубіжних країн, які цікавляться Україною.

Кореспонденти в діаспорі можуть брати інтерв‘ю у відомих політиків країни їхнього проживання (від президента до депутата муніципальної ради), в яких буде з перших уст повідомлено важливу інформацію або прокоментовано явище/подію/документ або висловлено погляд (точку зору) про взаємини цієї країни з Україною, цікаву і важливу для світового українства або громадян України.

Оформлення текстів. Усі тексти українською мовою мають бути професійно написані з додержанням правопису (нового українського правопису, попереднього українського правопису або правопису 1929 року) та стилістично досконалі, добре вичитані, а також потребувати мінімального редакторського втручання.

Тексти анґлійською мовою мають відповідати аналоґічним вимогам. Ми віддаємо перевагу американському варіантові анґлійської мови й так званому Чикаґському правописові, яким користуються ЗМІ США.

Ми не будемо переписувати ваші матеріали, в окремих випадках якісь матеріали ми будемо повертати на доопрацювання, забраковані матеріали аналізуватися і обговорюватися не будуть.

Текстові матеріали та фото, аудіо й відеофайли до них кореспонденти пересилають електронною поштою на адреси УСІМ: ukrainainc@gmail.com або ukrainainc@icloud.com.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.