September 27, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

АНДРІЙ ФУТЕЙ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

1 min read

День народження сьогодні відзначає Президент Українського конгресового комітету Америки та почесний консул України в Клівленді Андрій Футей.

Як і батько – знаний правник Богдан Футей, який став першим етнічним українцем- суддею Федерального претензійного суду США (1987-2002), Андрій Футей стрімко зробив кар’єру та заробив добре ім’я в українській діаспорі США і світу. Він здобув вищу освіту в сфері фінансів в Університеті Джорджа Вашингтона, й в 1999 р. став президентом американської компанії «Андрю Дж. Футей та партнери», яка консультує з питань державної політики та державних відносин, стратегічного планування, стратегії розвитку державних справ та кампаній на федеральному, державному та місцевому рівнях, а також на міжнародному рівні в Україні.

Саме підтримка України вже не одне покоління є родинною справою Футеїв. Так, дід пана Андрія Петро був одним з фундаторів Гарвардського інституту українських студії – провідної української освітньо-наукової інституції в США. А батько – Богдан Футей – був і є одним з чільних діячів української громади Клівленда та Огайо, був головою Українського клубу, Українсько-американської асоціації та їх Федерації, Об’єднання українських організацій Великого Клівленду, заступником голови Українського конґресового комітету Америки. А також активно долучився до становлення судової й парламентської систем в Україні, був членом Координаційного комітету допомоги Україні, учасником програм обміну суддями, консультантом робочої групи ВР України з підготовки Конституції України. Викладав у низці українських університетів у 1990-х роках.

Тож Андрій Футей гідно продовжив справу своїх батька і діда та й сам зробив чимало для підтримки України та розвитку українсько-американських відносин. З 2003 року він є Почесним консулом України в Клівленді (Огайо). У 2010-2014 роках був радником Голови Української національної асоціації.

У 2008-2016 рр. був віце-президентом Українського конгресового комітету Америки – головної громадської організації українців у США, що представляє їх інтереси перед вищою владою США. А з 2016 року є його президентом.

Підготовлено для Diaspora.ua на основі відкритих джерел. Фото з фейсбук-сторінки Андрія Футея.

Diaspora.ua

Від УСІМ:

Вітаючи іменинника, зичимо йому усіляких гараздів, а також уваги до наших проектів.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.