October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ПРО КОСМІЧНУ ДУБИНУ

1 min read

Екіпаж МКС готовий покинути станцію у будь-яку хвилину.

От говориш, говориш про загрозу космічного сміття. Що кожен новий уламок на низькій орбіті – потенційна загроза. А тут росіяни у ході випробувань противосупутникової ракети (це ж треба до такого додуматись взагалі!), знищила свій старий військовий супутник «Космос-1408».

Цей військовий супутник радіоелектронної розвідки був запущений 16 вересня 1982 року, з космодрому «Плісецьк». Його вага – 2200 кілограм. Знаходився на низькій орбіті з перигеєм у 645 кілометрів і апогеєм у 679. Орбіта МКС, для порівняння, усього на якихось 200 кілометрів нижче (418-422 кілометри), що у масштабах LEO – «небезпечно близько»).

І уявіть, до чого вдається Росія? Вона випробовує свою «противосупутникову» зброю у безпосередній близькості від МКС, і від купи інших європейських, американських, азійських і російських же телекомунікаційних супутників.

Внаслідок ураження ракетою супутника «Космос-1408» утворилась хмара уламків котра кожні 90 хвилин пролітає повз МКС, загрожуючи життю астронавтів.

USSTRATCOM зараз відслідковує лише близько 1500 великих уламків, котрі створюють реальну загрозу. Крім того траєкторії уламків неможливо передбачити. Вони будуть дробитись на менші і розлітатись по більшому коридору.

Тобто Росія, всупереч логіці, випробовує «противосупутникову» зброю на низьких орбітах, наражаючи на небезпеку власних космонавтів.

Китайська орбітальна станція з тайконавтами на борту, також у небезпеці.

Командуючий USSF, генерал Джеймс Дікінсон заявив: «Росія продемонструвала свідоме нехтування безпекою і стабільністю космічного простору для всіх країн. Уламки, що створені російським DA-ASAT, продовжуватимуть становити загрозу для діяльності в космічному просторі протягом наступних років, піддаючи ризику супутники та космічні місії, а також змушуючи більше маневрів уникнення зіткнень. Космічна діяльність лежить в основі нашого способу життя, і така поведінка просто безвідповідальна».

Заява тут.

У тяжку ситуацію потрапив і очільник НАСА Білл Нельсон, бо «Роскосмос» вважається партнером його відомства. Але і він був змушений зробити свою заяву: «Як і секретар Блінкен, я обурений цією безвідповідальною та дестабілізуючою дією. З її довгою та багаторічною історією польотів людини в космос неможливо уявити, щоб Росія поставила під загрозу не лише американських та міжнародних астронавтів-партнерів на МКС, а й їхніх власних космонавтів. Їхні дії є необачними та небезпечними, і вони загрожують також китайській космічній станції з тайконавтами на борту».

Заява.

Нас (я маю на увазі, мій об‘єкт) не зачепило, на щастя, ми літаємо на більших висотах. Але протокол проходження зон, наближених до хмари космічного сміття, котрий ми отримали внаслідок російських «випробувань», зміниться назавжди.

Більше того, наслідки цього безвідповідального акту будуть довготривалими і ще більше ускладнять запуски і взагалі будь-які маневри не лише на низькоопорних навколоземних орбітах, але й для тих об‘єктів, що у перспективі відправлятимуться на Місяць і Марс.

Можу собі лише уявити, що зараз відбувається у MCC ISS, у департаменті балістики Г‘юстоні.

Я зазвичай стриманий і спокійний, але те, що утнуло російське керівництво і зокрема командуючий космічними військами РФ генерал-полковник Александр Головко, родом з Дніпра, це, ну я не знаю, як увірватись у бібліотеку і насрати посередині читальної зали.

Ніби космос, розвинені технології, але методи старі – ує…ти чимось так, щоб розлетілось.

На цьому фоні заява Лаврова виглядає цинічно, але дуже по-російські: «Сейчас я могу сказать только одно. Заявлять, что РФ создает риски для деятельности по мирному использованию космического пространства, – это по меньшей мере лицемерие. Фактов никаких нет».

«Фактов нікакіх нєт».

«Ударіть, жахнуть, й…уть і роз…ть! Главноє, штоби без фактов». Ну чесне слово, блядь.

Дорже Бату

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.