June 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

НОВИЙ ТЕЛЕКАНАЛ ЗЕЛЕНСЬКОГО?

1 min read

Екснардеп Борислав Береза на своїй сторінці в Фейсбук пише, що в павільйонах кіностудії імені Олександра Довженка в Києві, підпорядкуваній Міністерству культури України, розгортають нові потужні студії для нового каналу, що його прискорено створюють під Зеленського.

Пан Береза переконаний, що редакційну політику каналу можуть визначати програми, аналоґічні позиціям Сергія Лещенка, Юлії Мендель, Давида Арахамії та ін.

Екснардеп цікавиться, яка вартість проекту, яке джерело фінансування і хто займається проектом. Йому цікаво також, чи журналісти й народні депутати хочуть написати запити про це.

Під записом розгорнулася характерна для українського сеґменту соцмереж дискусія: обурення, приколи тощо.

Із колишніх парламентських колеґ автора запису відгукнулася Вікторія Сюмар, яка пише, що «судячи з реклами Дома по всій країні —вони хочуть його розвивати. Перекреслюють все, що ми зробили, коли знищили державні ЗМІ». Б. Береза відповів їй: «там такі павільйони, що усього бюджету ДОМу не стане на них».

В. Сюмар, звісно, лукавить. Адже всі президенти України мали свої ЗМІ (як Кучма чи Порошенко) або переформатовували інформаційний простір під себе (Ющенко, Янукович), але жоден із них (починаючи з Кравчука) не переймався ідеєю створення й підтримки незалежної україноцентричної системи ЗМІ в Україні, без якої демократія й державотворення просто неможливі.

Про це роками пише Володимир Іваненко у своїх статтях (див.: Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.), але ні політики, ні громадські активісти, ні навіть самі журналісти (бодай україноцентричні) воліють цю тему уперто обходити мовчанкою.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.