September 24, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ВІДКРИТТЯ «УКРАЇНСЬКОГО ДОМУ» У ВАШИНҐТОНІ

1 min read

У межах робочого візиту до Сполучених Штатів Америки Президент України Володимир Зеленський з першою леді Оленою Зеленською взяли участь у відкритті «Українського дому» у Вашингтоні. Про це повідомляє сайт президента України.

Звертаючись до лідерів української громади у США, Глава держави зазначив, що завдяки українцям, які мешкають у цій країні, територія нашої держави простягається аж до Сполучених Штатів.

«Хочу привітати вас з відкриттям «Українського дому». Реалізацією цього проекту займалася наш новий Посол у США Оксана Маркарова. Я вітаю її з цією подією», – сказав Президент.

Володимир Зеленський назвав відкриття «Українського дому» знаковим завершенням перебування Глави Української держави у Вашингтоні.

Він відзначив високий рівень підготовки нинішнього візиту, що був наповнений багатьма важливими зустрічами, зокрема з Президентом Джозефом Байденом, міністрами оборони та енергетики США.

Глава держави наголосив на важливості підтримки Сполученими Штатами суверенітету й територіальної цілісності України, а також реформ у нашій країні. Стратегічне партнерство двох держав і надалі зміцнюватиметься, і українська громада у США відіграватиме значну роль у цьому процесі.

Від УСІМ:

Під час церемонії відкриття «Українського дому» В. Зеленський вручив державні нагороди України групі американських українців.

Адреса «Українського дому» у Вашинґтоні та інші подробиці наразі невідомі. Судячи з повідомлень посольства України й лідерів української громади у соцмережах, українську громаду Великого Вашинґтону на цей захід не запрошували.

До речі, В. Зеленський — перший президент України, в програму візиту якого до США не було включено церемонію покладення квітів до пам‘ятника Т. Шевченку у Вашинґтоні, де зазвичай українська громада вітала його попередників.

PS. Один із учасників церемонії повідомив нам адресу «Українського дому»: 2134 Kalorama Rd. Washington, DC. Від аґента з нерухомості ми довідалися, що садиба щойно оформлена в оренду. Вартість оренди — близько $255К на рік. Хто оплачує оренду — уряд України чи приватний бізнес, — поки що не відомо.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.